Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie maanden voorwaardelijk voor Belgische youtuber Acid

Drie maanden voorwaardelijk voor Belgische youtuber Acid

BRUSSEL (ANP) - De populaire Vlaamse youtuber Acid krijgt drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 800 euro opgelegd omdat hij vorig jaar namen heeft bekendgemaakt van leden van de studentenvereniging die betrokken waren geweest bij een gewelddadige ontgroening. Aankomend studentenlid Sanda Dia overleed als gevolg van de ontberingen. De lage straffen die de daders vervolgens kregen, wekten grote verontwaardiging in België.

In die periode van volkswoede, nadat bekend was geworden dat de daders met taakstraffen en een boete werden bestraft, maakte Acid de video waarin hij de namen onthulde van vier van de leden van de Leuvense studentenvereniging. Hij toonde ook foto's waarop andere leden te zien waren. Bij de mensen die zo herkend konden worden, zat ook een voormalig lid dat niet bij de fatale studentendoop betrokken was. Het is dat lid dat de zaak tegen Acid had aangespannen. Diens ouders hebben een restaurant in Antwerpen en kregen last van valse reservaties en negatieve recensies.

Acid, de artiestennaam van Nathan Vandergunst, moet volgens het vonnis van de rechtbank in Brugge deze ouders een schadevergoeding betalen van, voorlopig, 20.000 euro. De rechtbank heeft een expert aangesteld die de economische schade aan het restaurant zal vaststellen.

Publieke verontwaardiging

De straffen vallen mee in vergelijking met wat Acid op voorhand zei te vrezen. Hem werd aanvankelijk ook laster, eerroof en inbreuken op de wet rond privacy ten laste gelegd, maar uiteindelijk werd hij alleen veroordeeld voor "elektronische belaging".

De dood van Sanda Dia in 2018 wekte grote publieke verontwaardiging. De student met een vader uit Senegal kwam om het leven na een dertig uur durende studentendoop waarbij hij onder meer nat werd gehouden terwijl het buiten ongeveer 6 graden was, en hij visolie moest drinken, terwijl hij geen water mocht drinken. De verontwaardiging groeide verder toen bekend werd dat de achttien betrokken leden van de als elitair bekend staande studentenvereniging Reuzegom enkel taakstraffen kregen.

Acid zei bij het verlaten van de rechtbank het oneerlijk te vinden dat de veroordeelde leden van Reuzegom geen aantekening hebben gekregen op hun strafblad door de taakstraf, terwijl hij dit nu zelf wel krijgt door de celstraf. Over de vergoeding voor het restaurant zegt hij dat hij het geld "liever op de rekening van de familie van Sanda Dia had zien verschijnen dan op de rekening van de familie die een bijdrage had in het sporen uitwissen na zijn doop" tot nieuw Reuzegom-lid.

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

28 minuten geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

1 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

1 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

2 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

2 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

3 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

4 uur geleden