Drie keer zoveel bootvluchtelingen over Kanaal als vorig jaar
LONDEN (ANP/DPA) - Binnen twee dagen zijn ongeveer 350 migranten in kleine boten het Kanaal overgestoken naar Groot-Brittannië. Inmiddels gaat het om bijna 7000 bootvluchtelingen dit jaar, ruim drie keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar en zelfs meer dan zes keer zoveel als in 2020 tot mei.
Met de jongste overtochten lijkt er een einde te zijn gekomen aan een onderbreking die waarschijnlijk door het slechte weer werd veroorzaakt. Volgens tellingen van Britse media gingen dit jaar al zeker 6947 migranten vanuit Frankrijk naar Groot-Brittannië.
De Britse regering had beloofd dat de immigratie na het Britse vertrek uit de Europese Unie strenger zou worden gecontroleerd. Door de stijgende aantallen staat met name de verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken onder grote druk in de regerende Conservatieve Partij.
Groot-Brittannië tekende onlangs een overeenkomst met Rwanda om economische migranten af te schrikken. Na hun illegale aankomst worden mannelijke migranten naar het Oost-Afrikaanse land gevlogen om daar de beslissing over hun asielaanvraag af te wachten. De oppositie en mensenrechtenactivisten uitten scherpe kritiek op het akkoord.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
5 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
5 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
6 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
7 uur geleden