Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer zoveel bootvluchtelingen over Kanaal als vorig jaar

Drie keer zoveel bootvluchtelingen over Kanaal als vorig jaar

LONDEN (ANP/DPA) - Binnen twee dagen zijn ongeveer 350 migranten in kleine boten het Kanaal overgestoken naar Groot-Brittannië. Inmiddels gaat het om bijna 7000 bootvluchtelingen dit jaar, ruim drie keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar en zelfs meer dan zes keer zoveel als in 2020 tot mei.

Met de jongste overtochten lijkt er een einde te zijn gekomen aan een onderbreking die waarschijnlijk door het slechte weer werd veroorzaakt. Volgens tellingen van Britse media gingen dit jaar al zeker 6947 migranten vanuit Frankrijk naar Groot-Brittannië.

De Britse regering had beloofd dat de immigratie na het Britse vertrek uit de Europese Unie strenger zou worden gecontroleerd. Door de stijgende aantallen staat met name de verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken onder grote druk in de regerende Conservatieve Partij.

Groot-Brittannië tekende onlangs een overeenkomst met Rwanda om economische migranten af ​​te schrikken. Na hun illegale aankomst worden mannelijke migranten naar het Oost-Afrikaanse land gevlogen om daar de beslissing over hun asielaanvraag af te wachten. De oppositie en mensenrechtenactivisten uitten scherpe kritiek op het akkoord.

Meer uit Buitenland

Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

5 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

5 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

6 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

8 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

8 uur geleden
Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

9 uur geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

10 uur geleden