Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer meer accu's van e-bikes gestolen dan vorig jaar

Drie keer meer accu's van e-bikes gestolen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er zijn dit jaar drie keer meer accu's van elektrische fietsen gestolen dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de politie. Tot december dit jaar werden er bijna 4500 accu's gestolen, terwijl dit er vorig jaar iets minder dan 1500 waren.

"Een e-bike stelen is zo'n goed verdienmodel voor een crimineel, dat ze zelfs op bestelling fietsen stelen", zegt Guus Wesselink van Stichting Aanpak Fiets- en E-bikediefstal (SAFE). "De politie komt om in het werk en dat gaat ten koste van de handhaving en toezicht op het stelen van e-bikes. Bovendien worden zowel e-bikes als accu's nog niet met framenummer geregistreerd. Het is vrij graaien voor criminelen."

De politie ziet de toename in e-bikeaccudiefstallen ook als een probleem en wil mensen alerter maken op deze veelvoorkomende vorm van diefstal. "Een accu is al gauw meer dan 500 euro waard. Een gestolen fiets inclusief accu kan al snel meer dan 1000 euro opleveren. Het kan ook zijn dat meer criminelen actief zijn geworden op deze vorm van criminaliteit. Er worden geregeld lokfietsen ingezet om potentiële dieven op te sporen", zegt de politie. De opgelopen schade gaat dit jaar richting de 5 miljoen euro, schat de politie.

Meer uit Binnenland

Inspecties bezorgd om versobering justitiële jeugdinrichtingen

DEN HAAG (ANP) - Door personeelstekorten staat in justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) de veiligheid van jongeren en medewerkers "aanhoudend en ernstig onder druk". Er is daarom op korte termijn een actieplan nodig om ervoor te zorgen dat JJI's weer een verantwoord en veilig verblijf met passende behandeling kunnen bieden. Die oproep doen de Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV), de Inspectie van het Onderwijs en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd maandag in een brandbrief aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.

2 uur geleden
Ook patiënten ETZ kunnen weer inloggen in systeem

TILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".

3 uur geleden
Yeşilgöz staat welwillend tegenover extra bijdrage marinemissie

BRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.

4 uur geleden
Dolle Mina's eisen in Den Haag dat abortus uit strafrecht gaat

DEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.

4 uur geleden
Verdachte schietincident NDSM-kade maandag voorgeleid

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.

4 uur geleden
Schrijvers en journalisten dinsdag in actie tegen Facebook

AMSTERDAM (ANP) - Schrijvers en journalisten komen dinsdag voor het hoofdkantoor van Facebook Nederland in Amsterdam in actie tegen het trainen van AI-taalmodellen met hun werk. De actie valt voor de start van de Kinderboekenweek, die woensdag begint.

6 uur geleden
DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

8 uur geleden