Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer meer accu's van e-bikes gestolen dan vorig jaar

Drie keer meer accu's van e-bikes gestolen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er zijn dit jaar drie keer meer accu's van elektrische fietsen gestolen dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de politie. Tot december dit jaar werden er bijna 4500 accu's gestolen, terwijl dit er vorig jaar iets minder dan 1500 waren.

"Een e-bike stelen is zo'n goed verdienmodel voor een crimineel, dat ze zelfs op bestelling fietsen stelen", zegt Guus Wesselink van Stichting Aanpak Fiets- en E-bikediefstal (SAFE). "De politie komt om in het werk en dat gaat ten koste van de handhaving en toezicht op het stelen van e-bikes. Bovendien worden zowel e-bikes als accu's nog niet met framenummer geregistreerd. Het is vrij graaien voor criminelen."

De politie ziet de toename in e-bikeaccudiefstallen ook als een probleem en wil mensen alerter maken op deze veelvoorkomende vorm van diefstal. "Een accu is al gauw meer dan 500 euro waard. Een gestolen fiets inclusief accu kan al snel meer dan 1000 euro opleveren. Het kan ook zijn dat meer criminelen actief zijn geworden op deze vorm van criminaliteit. Er worden geregeld lokfietsen ingezet om potentiële dieven op te sporen", zegt de politie. De opgelopen schade gaat dit jaar richting de 5 miljoen euro, schat de politie.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

9 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

13 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

17 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

17 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

17 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

18 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

21 uur geleden