Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer meer accu's van e-bikes gestolen dan vorig jaar

Drie keer meer accu's van e-bikes gestolen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er zijn dit jaar drie keer meer accu's van elektrische fietsen gestolen dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de politie. Tot december dit jaar werden er bijna 4500 accu's gestolen, terwijl dit er vorig jaar iets minder dan 1500 waren.

"Een e-bike stelen is zo'n goed verdienmodel voor een crimineel, dat ze zelfs op bestelling fietsen stelen", zegt Guus Wesselink van Stichting Aanpak Fiets- en E-bikediefstal (SAFE). "De politie komt om in het werk en dat gaat ten koste van de handhaving en toezicht op het stelen van e-bikes. Bovendien worden zowel e-bikes als accu's nog niet met framenummer geregistreerd. Het is vrij graaien voor criminelen."

De politie ziet de toename in e-bikeaccudiefstallen ook als een probleem en wil mensen alerter maken op deze veelvoorkomende vorm van diefstal. "Een accu is al gauw meer dan 500 euro waard. Een gestolen fiets inclusief accu kan al snel meer dan 1000 euro opleveren. Het kan ook zijn dat meer criminelen actief zijn geworden op deze vorm van criminaliteit. Er worden geregeld lokfietsen ingezet om potentiƫle dieven op te sporen", zegt de politie. De opgelopen schade gaat dit jaar richting de 5 miljoen euro, schat de politie.

Meer uit Binnenland

Brand in kringloopwinkel Veldhoven onder controle

VELDHOVEN (ANP) - De brand in een kringloopwinkel aan de Dorpstraat in het Brabantse Veldhoven is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brandweer is bezig met nablussen. Daardoor kan er voor de directe omgeving nog steeds rookoverlast zijn. De brand brak rond 02.00 uur uit.

1 uur geleden
Grote uitslaande brand in Veldhoven

VELDHOVEN (ANP) - In Veldhoven woedt een grote en uitslaande brand aan de Dorpstraat, meldt de brandweer Brabant-Zuidoost op X. Eerder waren er al onder meer drie bluseenheden aanwezig om de brand te blussen. Later in de nacht van maandag op dinsdag kwamen daar nog meer voertuigen bij om de brand onder controle te krijgen, aldus de brandweer, die verspreiding van de brand probeert te voorkomen.

4 uur geleden
Dagopvang Ter Apel is voor COA geen structurele oplossing

TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is "nog geen oplossing voor het structurele probleem: het landelijke tekort aan (reguliere) opvangplekken". Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat wel blij is dat asielzoekers tijdelijk overdag onderdak hebben.

11 uur geleden
Gemeente: dagopvang Ter Apel is niet genoeg bij toename instroom

TER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.

12 uur geleden
ESA: onderhandelen met NASA over meer Europeanen op ruimtemissies

NOORDWIJK (ANP) - Het Europees Ruimteagentschap ESA hoopt na de succesvolle bijdrage aan de Artemis II-missie, waarbij in april vier astronauten een ronde om de maan vlogen, verschillende Europese astronauten mee te kunnen sturen op toekomstige missies. Dat zei Daniel Neuenschwander, directeur van Human and Robotic Spaceflight bij ESA, na een persconferentie waarbij ook de astronauten van de Artemis II-missie aanwezig waren.

13 uur geleden
Rode Kruis: met dagopvang Ter Apel weer veilig hulp verlenen

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis kan met de aangescherpte maatregelen in en rond de asielopvanglocatie in Ter Apel weer veilig hulp verlenen. "Dat was onze belangrijkste voorwaarde", aldus een woordvoerder in reactie op de aankondiging dat asielzoekers voor wie het COA nog geen opvangplek heeft, vanaf woensdag overdag in een leegstaand kantoorpand kunnen wachten.

14 uur geleden
Berendsen: Russische ambassadeur ontboden om cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege cyberaanvallen, waaronder het hacken van particuliere camera's langs routes waar militaire goederen worden vervoerd. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken, Tom Berendsen, die voor overleg met EU-buitenlandministers in Brussel is.

15 uur geleden