Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer levenslang in liquidatieproces Eris

Drie keer levenslang in liquidatieproces Eris

SCHIPHOL (ANP) - De rechtbank heeft drie verdachten in het omvangrijke liquidatieproces Eris rond de inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh een levenslange gevangenisstraf opgelegd. Het gaat om hoofdverdachte Delano R. (52), Feno D. (37) en Jermaine B. (39) Bij verschillende verdachten kwamen de straffen fors lager uit dan door het Openbaar Ministerie is geëist.

Volgens de rechtbank Midden-Nederland, voor dit proces uitgeweken naar de zwaarbeveiligde rechtbank op Schiphol, was er sprake van "een criminele organisatie, die zich fulltime met het plegen van liquidaties bezighield, zo nodig 24 uur per dag". De berichten waarin werd gesproken over de moordplannen waren "huiveringwekkend". Veel moordopdrachten kwamen volgens de rechtbank vermoedelijk van Ridouan Taghi en werden uitgezet bij de organisatie "die over leven en dood meende te kunnen beschikken" en "waarin Delano - Keylow - R. een spilfunctie had". "Hij zag liquidaties als een verdienmodel."

In deze strafzaak, die over meerdere moorden en pogingen daartoe gaat, had het OM vijf keer levenslang geëist. Willem B. kreeg uiteindelijk dertig jaar opgelegd in plaats van levenslang. De 74-jarige Greg R., die wordt gezien als een soort godfather en prominent lid van de motorclub, hoorde levenslang eisen maar de rechtbank veroordeelde hem tot een celstraf van zes jaar en negen maanden. De rechtbank ziet namelijk geen bewijs voor zijn betrokkenheid bij meerdere liquidaties.

Kroongetuige

Een andere opvallende uitspraak is de veroordeling tot één jaar cel van Ferhan Y. en Marciano M., na een eis van respectievelijk 26 jaar en 25 jaar.

De omvangrijke moordzaak kwam in een stroomversnelling toen Tony de G. besloot over te lopen naar justitie en kroongetuige werd. Hij hoorde tien jaar cel eisen en kreeg deze straf ook opgelegd, in ruil voor zijn bekentenissen.

Marengo

Taghi stond overigens niet terecht in Eris, maar wel in het andere megaproces Marengo. Daarin is vorige week tegen hem en vier medeverdachten een levenslange gevangenisstraf geëist.

De strafzaken Eris en Marengo volgen elkaar chronologisch op. Marengo eindigt met de vergismoord op Hakim Changachi begin januari 2017 in Utrecht. Eris begint met de vermoedelijke vergelding voor deze vergissing, de moord op Justin Jap Tjong eind januari 2017 in Amsterdam. Deze moord zou in opdracht van Taghi zijn gepleegd.

Eén onderdeel van het proces Eris is afgesplitst van de rest van de zaak. Het gaat daarbij om twee mannen die betrokken zouden zijn geweest bij de uitvoering van de moord op Jap Tjong. Tegen de twee verdachten is een levenslange straf geëist, de uitspraak volgt donderdag.

Meer uit Binnenland

Jetten wil na jaarwisseling met andere partijen gaan praten

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil na de jaarwisseling met andere partijen gaan praten in de formatie. Na afloop van de gesprekken tussen zijn partij, CDA en VVD vrijdag zei Jetten dat hij tot kerst vooral inhoudelijke gesprekken wil voeren.

5 minuten geleden
Moes niet vervolgd na aangifte om uitspraken over universiteit

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes wordt niet vervolgd voor uitspraken over voormalig docent van de Radboud Universiteit Harry Pettit. Volgens de Hoge Raad was er geen verdenking die kon leiden tot een ambtsdelict.

27 minuten geleden
Milieuorganisaties verbolgen over gedoogvergunning Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties reageren verbolgen op het nieuws dat Schiphol nog twee jaar door mag zonder natuurvergunning. Daartoe heeft de ministerraad vrijdag besloten.

28 minuten geleden
Gelderland mag 'probleemwolf' niet langer afschieten van rechter

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland krijgt geen toestemming van de rechter om een wolf af te schieten op De Hoge Veluwe die daar dit voorjaar een hardloopster beet. Volgens de rechtbank heeft de provincie onvoldoende onderbouwd waarom het nog steeds noodzakelijk is het dier te doden. Animal Rights en de Faunabescherming hadden de voorzieningenrechter gevraagd de opdracht hiervoor te schorsen.

45 minuten geleden
Kabinet wil misdragingen tijdens demonstraties beter aanpakken

DEN HAAG (ANP) - De overheid krijgt meer mogelijkheden om misdragingen en overtredingen van de wet tijdens protestacties en demonstraties beter aan te pakken. Zo moeten gemeenten meer steun krijgen om demonstraties in goede banen te leiden. Het demissionaire kabinet bereidt daartoe een pakket aanvullende maatregelen voor, maakte het vrijdag bekend.

46 minuten geleden
UWV: voorlopig alleen herbeoordeling WIA in 'urgente gevallen'

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV gaat voorlopig alleen in "urgente gevallen" mensen herbeoordelen voor hun WIA-uitkering. De dienst kampt met lange wachtlijsten en een tekort aan verzekeringsartsen. UWV wil de artsen die beschikbaar zijn vooral inzetten om mensen te beoordelen die al langer wachten op een uitkering voor arbeidsongeschiktheid.

1 uur geleden
Celstraffen tot bijna 12 jaar voor fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - De rechtbank Noord-Holland heeft vrijdag celstraffen tot bijna twaalf jaar opgelegd aan twee verdachten voor het doodschieten van de 19-jarige Even Henok uit Purmerend.

1 uur geleden