Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer levenslang in liquidatieproces Eris

Drie keer levenslang in liquidatieproces Eris

SCHIPHOL (ANP) - De rechtbank heeft drie verdachten in het omvangrijke liquidatieproces Eris rond de inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh een levenslange gevangenisstraf opgelegd. Het gaat om hoofdverdachte Delano R. (52), Feno D. (37) en Jermaine B. (39) Bij verschillende verdachten kwamen de straffen fors lager uit dan door het Openbaar Ministerie is geëist.

Volgens de rechtbank Midden-Nederland, voor dit proces uitgeweken naar de zwaarbeveiligde rechtbank op Schiphol, was er sprake van "een criminele organisatie, die zich fulltime met het plegen van liquidaties bezighield, zo nodig 24 uur per dag". De berichten waarin werd gesproken over de moordplannen waren "huiveringwekkend". Veel moordopdrachten kwamen volgens de rechtbank vermoedelijk van Ridouan Taghi en werden uitgezet bij de organisatie "die over leven en dood meende te kunnen beschikken" en "waarin Delano - Keylow - R. een spilfunctie had". "Hij zag liquidaties als een verdienmodel."

In deze strafzaak, die over meerdere moorden en pogingen daartoe gaat, had het OM vijf keer levenslang geëist. Willem B. kreeg uiteindelijk dertig jaar opgelegd in plaats van levenslang. De 74-jarige Greg R., die wordt gezien als een soort godfather en prominent lid van de motorclub, hoorde levenslang eisen maar de rechtbank veroordeelde hem tot een celstraf van zes jaar en negen maanden. De rechtbank ziet namelijk geen bewijs voor zijn betrokkenheid bij meerdere liquidaties.

Kroongetuige

Een andere opvallende uitspraak is de veroordeling tot één jaar cel van Ferhan Y. en Marciano M., na een eis van respectievelijk 26 jaar en 25 jaar.

De omvangrijke moordzaak kwam in een stroomversnelling toen Tony de G. besloot over te lopen naar justitie en kroongetuige werd. Hij hoorde tien jaar cel eisen en kreeg deze straf ook opgelegd, in ruil voor zijn bekentenissen.

Marengo

Taghi stond overigens niet terecht in Eris, maar wel in het andere megaproces Marengo. Daarin is vorige week tegen hem en vier medeverdachten een levenslange gevangenisstraf geëist.

De strafzaken Eris en Marengo volgen elkaar chronologisch op. Marengo eindigt met de vergismoord op Hakim Changachi begin januari 2017 in Utrecht. Eris begint met de vermoedelijke vergelding voor deze vergissing, de moord op Justin Jap Tjong eind januari 2017 in Amsterdam. Deze moord zou in opdracht van Taghi zijn gepleegd.

Eén onderdeel van het proces Eris is afgesplitst van de rest van de zaak. Het gaat daarbij om twee mannen die betrokken zouden zijn geweest bij de uitvoering van de moord op Jap Tjong. Tegen de twee verdachten is een levenslange straf geëist, de uitspraak volgt donderdag.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Barneveld: stevige zorgen om toename wolvenaanvallen

BARNEVELD (ANP) - De toename van het aantal wolvenaanvallen moet gestopt worden. Dat zegt burgemeester van Barneveld Jacco van der Tak in een reactie op een analyse van het ANP, waaruit blijkt dat wolven dit jaar tot oktober al bijna evenveel schapen en ander vee hebben aangevallen als in heel 2024.

7 minuten geleden
Nu al 741 wolvenaanvallen op vee, bijna zoveel als heel 2024

DEN HAAG (ANP) - Tot oktober hebben wolven al bijna evenveel schapen en ander vee aangevallen als in heel 2024. In de eerste negen maanden zijn er 714 aanvallen op dieren geregistreerd, tegenover 770 in heel vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.

13 minuten geleden
Slachtofferhulp lanceert platform voor contact na verkeersongeval

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft een platform gelanceerd waar mensen die betrokken waren bij een verkeersongeval elkaar kunnen vinden en contact kunnen leggen. Het gaat om jijwasookdaar.nl, waar betrokkenen een ongeval kunnen terugvinden of zich kunnen aanmelden. Als beide partijen dat willen, kunnen ze met elkaar in contact komen via een beveiligde chat.

53 minuten geleden
Twee gewonden bij steekpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Bij een steekpartij aan de Oude Stadsgracht in het centrum van Eindhoven zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee personen gewond geraakt. De twee mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling.

4 uur geleden
Brand in woonzorgcentrum in Tilburg onder controle

TILBURG (ANP) - De brand in het woonzorgcentrum in Tilburg is onder controle. De brandweer inspecteert het complex de Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan en verricht metingen, meldde de veiligheidsregio rond 19.00 uur. Door de brand raakten vier mensen gewond, van wie drie zwaargewond. Volgens de veiligheidsregio lijkt het erop dat de brand begon in een meterkast.

10 uur geleden
Drie zwaargewonden door brand in woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.

14 uur geleden
Schademeldingen na beving Zeerijp gestegen tot boven de 750

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.

15 uur geleden