Drie keer brons voor judoka's op Grand Slam van Parijs
PARIJS (ANP) - Judoka's Hilde Jager, Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben op de prestigieuze Grand Slam van Parijs een bronzen medaille gepakt. Karen Stevenson greep naast het brons.
Jager bereikte in de klasse tot 70 kilogram na een overwinning op de Amerikaanse Melissa Meyers en een nederlaag tegen de Britse Kelly Petersen Pollard de herkansingen. Daarin versloeg ze Enkhchimeg Tserendulam uit Mongolië en tot slot de Braziliaanse Ellen Santana met ippon in de strijd om het brons.
Catharina won in de klasse tot 100 kilogram in de poulefase van de Mongoliër Khangal Odbaatar en de Fransman Clement Delvert. Na zijn nederlaag in de halve finale tegen Asley Gonzalez uit Roemenië, versloeg hij in het gevecht om brons Cédric Olivar uit Frankrijk met ippon.
Jur Spijkers werd in de klasse boven 100 kilogram door de nederlaag tegen Joseph Terhec naar de herkansingen verwezen. Hij was in Parijs begonnen met een zege op de Japanner Yusei Ogawa. In de herkansingen klopte hij de Amerikaan Christian Konoval en in de strijd om het brons de Ushangi Kokauri uit Azerbeidzjan met ippon.
Stevenson (78 kilogram) ging in haar partij om het brons onderuit tegen de Israëlische Inbar Lanir. Daarvoor had de 28-jarige judoka haar partij in de halve finales verloren van de Japanse Rika Takayama.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
18 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
19 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden