Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie keer brons voor judoka's op Grand Slam van Parijs

Drie keer brons voor judoka's op Grand Slam van Parijs

PARIJS (ANP) - Judoka's Hilde Jager, Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben op de prestigieuze Grand Slam van Parijs een bronzen medaille gepakt. Karen Stevenson greep naast het brons.

Jager bereikte in de klasse tot 70 kilogram na een overwinning op de Amerikaanse Melissa Meyers en een nederlaag tegen de Britse Kelly Petersen Pollard de herkansingen. Daarin versloeg ze Enkhchimeg Tserendulam uit Mongolië en tot slot de Braziliaanse Ellen Santana met ippon in de strijd om het brons.

Catharina won in de klasse tot 100 kilogram in de poulefase van de Mongoliër Khangal Odbaatar en de Fransman Clement Delvert. Na zijn nederlaag in de halve finale tegen Asley Gonzalez uit Roemenië, versloeg hij in het gevecht om brons Cédric Olivar uit Frankrijk met ippon.

Jur Spijkers werd in de klasse boven 100 kilogram door de nederlaag tegen Joseph Terhec naar de herkansingen verwezen. Hij was in Parijs begonnen met een zege op de Japanner Yusei Ogawa. In de herkansingen klopte hij de Amerikaan Christian Konoval en in de strijd om het brons de Ushangi Kokauri uit Azerbeidzjan met ippon.

Stevenson (78 kilogram) ging in haar partij om het brons onderuit tegen de Israëlische Inbar Lanir. Daarvoor had de 28-jarige judoka haar partij in de halve finales verloren van de Japanse Rika Takayama.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

20 minuten geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

35 minuten geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

4 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

20 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

21 uur geleden