Drie kandidaten worden burgemeester en gaan niet de Kamer in
DEN HAAG (ANP) - Drie kandidaten bij de Tweede Kamerverkiezingen woensdag worden burgemeester en komen daardoor niet in de Kamer. Ze werden tijdens de campagne voorgedragen. Hun namen kunnen niet meer van het stembiljet worden gehaald, maar ze kunnen wel afzien van een zetel, als ze verkozen zouden worden.
Een van de drie staat op een mogelijk verkiesbare plaats. Nathanaël Middelkoop heeft plek vier op de kandidatenlijst van de SGP, die momenteel drie zetels in de Tweede Kamer heeft. Middelkoop wordt burgemeester in Katwijk. Als de SGP erin slaagt om een vierde zetel te behalen, schuift die door naar nummer vijf op de kandidatenlijst. Dit is Wouter-Jan Vroegindeweij, voorzitter van de SGP in Katwijk.
Fleur Gräper is vorige week voorgedragen om burgemeester van Tilburg te worden. Met plek 46 is zij lijstduwer bij D66. Een van de andere kandidaten was Esmah Lahlah, die in Tilburg woont en er eerder wethouder was. Ze is nummer twee op de lijst van GroenLinks-PvdA, achter lijsttrekker Frans Timmermans. Dat Lahlah heeft gesolliciteerd, lekte vorige week uit. De gemeente Tilburg en de provincie Noord-Brabant hebben daar aangifte van gedaan, omdat zulke sollicitaties geheim moeten blijven.
Agnes Jongerius, die volgende week begint als waarnemend burgemeester van de Utrechtse gemeente Oudewater, duwt op plek 76 de kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA. De huidige burgemeester Danny de Vries vertrekt omdat hij directeur en hoofdredacteur van de regionale omroep RTV Oost wordt, waar hij eerder verslaggever was.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
21 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geleden