Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie jongens opgepakt voor dierenmishandeling

Drie jongens opgepakt voor dierenmishandeling

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Drie jongens, twee van vijftien en een van zestien jaar, uit het Brabantse Raamsdonksveer en omgeving zijn zaterdag aangehouden voor ernstige mishandeling van meerdere kleine huisdieren. Ze deelden filmpjes van hun daden op internet, aldus de politie. Een woordvoerder sluit niet uit dat enkele van de dieren de mishandeling niet hebben overleefd.

Bij de politie kwamen in de nacht van donderdag op vrijdag diverse meldingen binnen dat beelden van de mishandelingen online waren gezet. De identiteit van de daders werd achterhaald en ze werden zaterdag uitgenodigd naar het politiebureau te komen. Daar zijn ze aangehouden.

Wat er precies op de beelden te zien is en om welke dieren het gaat, wil een politiewoordvoerder niet zeggen. "Het gaat om afschuwelijke beelden. Gezien de ernst van de mishandelingen en de heftige reacties die de daden hebben opgeroepen, doen we hier verder geen mededelingen over."

Omroep Brabant

Op de website van Omroep Brabant zijn beelden te zien van de mishandelingen. Zo duwen de jongens een egel in een put en slingeren een kat aan zijn staart het water in.

Veel mensen hebben zich volgens de politie gestoord aan de filmbeelden en geholpen bij de opsporing. Een aantal van hen heeft bedreigingen geuit bij de beelden. Volgens de woordvoerder worden die mensen vervolgd als hun identiteit wordt achterhaald. "Eigen rechter spelen of daarmee dreigen, is net zo dom en strafbaar als de jongens", aldus de politie.

Meer uit Binnenland

Cel en rijontzegging voor doodrijden 4-jarige jongen Maastricht

ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft woensdag Janus K. veroordeeld tot vijf jaar cel, omdat hij in maart in Maastricht een 4-jarig jongetje doodreed. De moeder van het kind raakte daarbij zwaargewond. Het rijbewijs van de 30-jarige K. wordt voor vijf jaar ingenomen.

1 uur geleden
OM eist vijftien jaar cel en tbs voor moord op echtgenote in Lent

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Arnhem vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Danny C. uit Lent. Volgens justitie stak C. op de avond van 2 oktober vorig jaar met vooropgezet plan zijn 45-jarige vrouw Susanne dood, nadat zij was thuisgekomen van haar werk.

1 uur geleden
Hof beboet ex-burgemeester Groningen in masturbatiezaak

ZWOLLE (ANP) - Voormalig burgemeester van Groningen Koen Schuiling is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot het betalen van een boete van 250 euro voor schennispleging. Het gerechtshof in Zwolle oordeelt dat Schuiling in maart 2024 masturberend achter het stuur van zijn auto heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.

1 uur geleden
Duizenden stakers bij landelijke actie in streekvervoer, zegt CNV

UTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en machinisten hebben woensdag massaal het werk neergelegd bij de staking in het streekvervoer, melden vakbonden FNV en CNV. Volgens CNV gaat het om duizenden vakbondsleden van beide vakbonden die meestaken. Door de staking in het openbaar vervoer rijden er minder bussen en treinen op verschillende plekken in Nederland. Vakbonden CNV en FNV voeren landelijk actie als gevolg van vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.

1 uur geleden
Saskia Noort opnieuw in race voor NS Publieksprijs

UTRECHT (ANP) - Saskia Noort maakt dit jaar opnieuw kans op de NS Publieksprijs. De schrijfster is met Adem een van de zes genomineerden voor de literatuurprijs, werd woensdagmiddag bekendgemaakt. Noort werd al zeven keer eerder genomineerd voor de prijs, maar won nog nooit.

2 uur geleden
KNMI gaat plaatselijk code geel, oranje en rood geven

DE BILT (ANP) - Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) gaat vanaf 2 november plaatselijk waarschuwen voor gevaarlijk weer met code geel, oranje en rood. De waarschuwingen gelden dan niet langer per provincie, maar voor kleinere, wisselende gebieden. Daardoor krijgen mensen volgens het weerinstituut gerichter te horen waar precies gevaarlijk weer wordt verwacht.

2 uur geleden
Nog drie aanhoudingen voor fataal schietincident Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft woensdag opnieuw mensen aangehouden in het onderzoek naar een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hoorn, een 18-jarige man uit Zwaag en een 19-jarige man uit Avenhorn. Maandag hield de politie al twee mannen aan, een van 19 uit Amsterdam en een 21-jarige uit Hoorn.

3 uur geleden