Drie jongens opgepakt voor dierenmishandeling
RAAMSDONKSVEER (ANP) - Drie jongens, twee van vijftien en een van zestien jaar, uit het Brabantse Raamsdonksveer en omgeving zijn zaterdag aangehouden voor ernstige mishandeling van meerdere kleine huisdieren. Ze deelden filmpjes van hun daden op internet, aldus de politie. Een woordvoerder sluit niet uit dat enkele van de dieren de mishandeling niet hebben overleefd.
Bij de politie kwamen in de nacht van donderdag op vrijdag diverse meldingen binnen dat beelden van de mishandelingen online waren gezet. De identiteit van de daders werd achterhaald en ze werden zaterdag uitgenodigd naar het politiebureau te komen. Daar zijn ze aangehouden.
Wat er precies op de beelden te zien is en om welke dieren het gaat, wil een politiewoordvoerder niet zeggen. "Het gaat om afschuwelijke beelden. Gezien de ernst van de mishandelingen en de heftige reacties die de daden hebben opgeroepen, doen we hier verder geen mededelingen over."
Omroep Brabant
Op de website van Omroep Brabant zijn beelden te zien van de mishandelingen. Zo duwen de jongens een egel in een put en slingeren een kat aan zijn staart het water in.
Veel mensen hebben zich volgens de politie gestoord aan de filmbeelden en geholpen bij de opsporing. Een aantal van hen heeft bedreigingen geuit bij de beelden. Volgens de woordvoerder worden die mensen vervolgd als hun identiteit wordt achterhaald. "Eigen rechter spelen of daarmee dreigen, is net zo dom en strafbaar als de jongens", aldus de politie.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.
9 uur geleden