Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie jaar lang geen uitpubliek bij Roda JC - MVV

Drie jaar lang geen uitpubliek bij Roda JC - MVV

KERKRADE (ANP) - Uitpubliek is drie jaar lang niet meer welkom bij derby's tussen de Limburgse voetbalclubs MVV en Roda JC. Dat hebben de burgemeesters van Kerkrade en Maastricht besloten na overleg met de clubs, politie en justitie.

Dit besluit valt na de geweldsincidenten tijdens de wedstrijd Roda JC - MVV in Kerkrade, twee weken geleden. Maar dit soort incidenten kent een lange geschiedenis bij derby's tussen beide clubs, en dat woog ook mee.

De grens is bereikt, laten beide burgemeesters weten. "Ondanks alle maatregelen en onderlinge afspraken hebben we gezien dat een groep relschoppers voor ongeregeldheden zorgt. We kunnen dus helaas niet anders dan deze maatregel treffen. Heel zuur, want voor de echte beleving bij een sportieve derby hoort ook uitpubliek", aldus burgemeester Petra Dassen van Kerkrade. Beide clubs steunen de beslissing van de burgemeesters, de KNVB heeft er begrip voor.

Voor wedstrijden tussen beide clubs is grootschalige inzet van politie nodig. Burgemeester Wim Hillenaar van Maastricht noemt dat disproportioneel. "De politiemanschappen die noodzakelijk zijn om deze voetbalwedstrijden in goede banen te leiden staan in geen enkele verhouding meer. En desondanks worden in en buiten de stadions toch vernielingen verricht. Dit is niet langer te verantwoorden. Om dit te voorkomen is deze maatregel om de komende jaren zonder uitpubliek te spelen de enige oplossing."

Meer uit Voetbal

Media: Feyenoord niet akkoord over recordtransfer van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.

10 uur geleden
Arsenal komt met zege op Chelsea naast Manchester City

LONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.

11 uur geleden
Hadj Moussa staat alsnog voor vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.

11 uur geleden
FC Barcelona maakt indruk vlak voor duel met Feyenoord

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).

11 uur geleden
Ihattaren leidt Fortuna Sittard naar uitzege op ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).

11 uur geleden
AZ-trainer Echteld ergert zich een helft lang aan eigen ploeg

HEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.

12 uur geleden
Manchester United verspeelt ook punten bij Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).

13 uur geleden