Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie jaar lang geen uitpubliek bij Roda JC - MVV

Drie jaar lang geen uitpubliek bij Roda JC - MVV

KERKRADE (ANP) - Uitpubliek is drie jaar lang niet meer welkom bij derby's tussen de Limburgse voetbalclubs MVV en Roda JC. Dat hebben de burgemeesters van Kerkrade en Maastricht besloten na overleg met de clubs, politie en justitie.

Dit besluit valt na de geweldsincidenten tijdens de wedstrijd Roda JC - MVV in Kerkrade, twee weken geleden. Maar dit soort incidenten kent een lange geschiedenis bij derby's tussen beide clubs, en dat woog ook mee.

De grens is bereikt, laten beide burgemeesters weten. "Ondanks alle maatregelen en onderlinge afspraken hebben we gezien dat een groep relschoppers voor ongeregeldheden zorgt. We kunnen dus helaas niet anders dan deze maatregel treffen. Heel zuur, want voor de echte beleving bij een sportieve derby hoort ook uitpubliek", aldus burgemeester Petra Dassen van Kerkrade. Beide clubs steunen de beslissing van de burgemeesters, de KNVB heeft er begrip voor.

Voor wedstrijden tussen beide clubs is grootschalige inzet van politie nodig. Burgemeester Wim Hillenaar van Maastricht noemt dat disproportioneel. "De politiemanschappen die noodzakelijk zijn om deze voetbalwedstrijden in goede banen te leiden staan in geen enkele verhouding meer. En desondanks worden in en buiten de stadions toch vernielingen verricht. Dit is niet langer te verantwoorden. Om dit te voorkomen is deze maatregel om de komende jaren zonder uitpubliek te spelen de enige oplossing."

Meer uit Voetbal

IOC verdedigt nauwe band FIFA-baas Infantino met Trump

LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.

53 minuten geleden
Feyenoord heeft spits Ueda terug voor duel met Sturm Graz

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.

1 uur geleden
Hwang wil Feyenoord-fans gelukkig maken in 'moeilijke periode'

ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.

2 uur geleden
Van Persie praat ruzie met Timber uit en wenst hem succes

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.

2 uur geleden
Senegalese spelers krijgen bonus en stuk land na winst Afrika Cup

DAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.

2 uur geleden
Kwartfinale KNVB-beker tussen PSV en sc Heerenveen op 4 februari

EINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.

3 uur geleden
FC Utrecht-middenvelder Jensen maanden eruit door knieblessure

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.

3 uur geleden