Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie jaar cel voor Iraans protestlied rond dood Amini

Drie jaar cel voor Iraans protestlied rond dood Amini

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - Een Iraanse rechtbank heeft de internationaal geprezen artiest Shervin Hajipour veroordeeld tot ruim drie jaar gevangenisstraf voor zijn protestlied Baraye, dat geschreven werd na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Het nummer werd het symbool van de protestbeweging in de herfst van 2022. Meer dan 120 demonstranten kwamen om het leven.

De 26-jarige zanger en liedjesschrijver werd schuldig bevonden aan het "aanzetten tot en uitlokken van rellen gericht op het verstoren van de nationale veiligheid", meldt Hajipour zelf op sociale media. Hij is ook bestraft voor "propaganda tegen de regering" en moet van de rechtbank liedjes schrijven over de "Amerikaanse misdrijven tegen de mensheid". Iraanse staatsmedia en de rechtbank meldden dat niet.

Hajipour schreef het nummer Baraye na de protesten die volgden op de dood van Amini. De oproerpolitie arresteerde de vrouw omdat ze zich niet hield aan de strenge Iraanse kledingvoorschriften. Na een ondervraging zakte ze volgens de camerabeelden ineen in het politiebureau. Drie dagen later bezweek ze in het ziekenhuis aan haar verwondingen.

Een jaar geleden werd Baraye bekroond met een speciale Grammy voor het Beste Lied voor Sociale Verandering. Jill Biden, de vrouw van de Amerikaanse president Joe Biden, reikte de prijs uit en beschreef het als een "krachtige en poëtische oproep voor vrijheid en vrouwenrechten" in Iran.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

2 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

2 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

3 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

6 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

6 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

6 uur geleden