Drie jaar cel voor dagenlange gijzeling duo Breda
BREDA (ANP) - Drie mannen die door de rechtbank in Breda verantwoordelijk worden gehouden voor de drie dagen durende ontvoering van twee mannen uit Sprundel en Schoondijke krijgen drie jaar cel.
De mannen werden op 29 december 2015 ontvoerd bij het autobedrijf van de opa van de Sprundelaar in Breda. Mannen met vuurwapens in pakken met politie-logo’s pakten de twee op en bonden ze vast met tiewraps. Ze sloten ze vervolgens op in een aanhangwagentje van 1,5 bij 1,5 bij 2 meter in een loods in Ulicoten. In de nieuwjaarsnacht ontkwamen ze en belden vervuild, stinkend naar urine en in shock aan bij omwonenden die een nieuwjaarsfeest hadden.
Tegen de drie verdachten was een celstraf van veertig maanden geëist. De verdachten ontkenden iets met de gijzeling van doen te hebben. Zij of hun genetisch materiaal zou in de loods zijn gekomen doordat ze er vuurwerk kwamen kopen. Dat verhaal geloofde de rechtbank niet.
De politie vermoedt dat een crimineel conflict de reden van de ontvoering was, maar de echte reden is nooit duidelijk geworden.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
10 minuten geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
12 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
6 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
12 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
12 uur geleden