Drie jaar cel voor dagenlange gijzeling duo Breda
BREDA (ANP) - Drie mannen die door de rechtbank in Breda verantwoordelijk worden gehouden voor de drie dagen durende ontvoering van twee mannen uit Sprundel en Schoondijke krijgen drie jaar cel.
De mannen werden op 29 december 2015 ontvoerd bij het autobedrijf van de opa van de Sprundelaar in Breda. Mannen met vuurwapens in pakken met politie-logo’s pakten de twee op en bonden ze vast met tiewraps. Ze sloten ze vervolgens op in een aanhangwagentje van 1,5 bij 1,5 bij 2 meter in een loods in Ulicoten. In de nieuwjaarsnacht ontkwamen ze en belden vervuild, stinkend naar urine en in shock aan bij omwonenden die een nieuwjaarsfeest hadden.
Tegen de drie verdachten was een celstraf van veertig maanden geëist. De verdachten ontkenden iets met de gijzeling van doen te hebben. Zij of hun genetisch materiaal zou in de loods zijn gekomen doordat ze er vuurwerk kwamen kopen. Dat verhaal geloofde de rechtbank niet.
De politie vermoedt dat een crimineel conflict de reden van de ontvoering was, maar de echte reden is nooit duidelijk geworden.
Meer uit Binnenland
RHENEN (ANP) - Bij het gemeentehuis in het Utrechtse Rhenen zijn rond 23.15 uur twee ruiten vernield door vuurwerk. Dat meldt de politie Midden-Nederland in een bericht. Bij het gemeentehuis had zich een grote groep mensen verzameld omdat de gemeenteraad daar vergaderde over de opvang van asielzoekers.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Makelaars worden verplicht zich in te schrijven in een beroepsregister. Doen ze dat niet of worden ze eruit gegooid, dan mogen ze hun werk niet uitoefenen. Aan dat voorstel werkt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting), kondigt ze aan in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De baas van berichtenapp Signal, Meredith Whittaker, krijgt een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). De universiteit noemt haar een voorvechter voor privacy en digitale rechten en bestempelt haar werk op dat gebied als baanbrekend. "Whittaker is een voorvechter van individuele rechten en een waar boegbeeld in het kritische debat rond de macht van big tech."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Johan Huizingalaan in het westen van Amsterdam is een zeer grote brand uitgebroken. Volgens de veiligheidsregio staat er een loods in brand. De brandweer is opgeschaald naar zeer grote brand omdat niet duidelijk is wat er precies in de loods aanwezig is.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
11 uur geleden