Drie handbalsters Oranje genomineerd voor mondiale prijs
BASEL (ANP) - De Nederlandse handbalsters Estavana Polman, Lois Abbingh en Tess Wester maken kans om te worden gekozen tot de beste speelster ter wereld. De drie internationals van Oranje behoren tot de vijf genomineerden. Polman, Abbingh en Wester veroverden eind vorig jaar met de nationale ploeg de wereldtitel.
De Nederlandse vrouwen hebben concurrentie van de Noorse Stine Bredal Oftedal, die vorig jaar met haar Hongaarse club Györi de Champions League won, en van Anna Vijachireva. De Russin is teamgenote van Abbingh bij Rostov-Don. Abbingh werd met 71 doelpunten de topscorer van het WK in Japan. Met haar laatste doelpunt, uit een strafworp, besliste ze de WK-finale tegen Spanje: 30-29.
Emmanuel Mayonnade, de Franse bondscoach van Oranje, behoort tot de vijf kandidaten voor de prijs voor de beste vrouwencoach ter wereld in 2019. De nominaties zijn gedaan door een panel van achttien handbalexperts, de fans kunnen nu kiezen. Op 18 juli worden de winnaars van de verschillende categorieën bekend. Nog nooit werd een Nederlandse handbalster gekozen tot de beste ter wereld.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
1 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
2 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
2 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
2 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest beide Mercedescoureurs voor zich dulden. De zege ging naar de Italiaan Kimi Antonelli voor de Brit George Russell.
3 uur geledenMONZA (ANP) - De Grote Prijs van Italië is stilgelegd na een crash van Charles Leclerc in de Ferrari. De Monegask raakte in de derde ronde de controle over de wagen kwijt en vloog van de baan. Met een rode vlag is de wedstrijd gestopt.
5 uur geledenAFYONKARAHISAR (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (31) heeft zondag voor de derde keer in zijn carrière de wereldtitel in de MXGP veroverd. In Turkije had hij na de eerste manche al genoeg punten verzameld om dit seizoen niet meer achterhaald te kunnen worden door de Fransman Romain Febvre. De Nederlander won de eerste manche, voor de Sloveen Tim Gajser en Febvre.
6 uur geleden