Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie groepen willen demonstreren bij start nieuw kabinet

Drie groepen willen demonstreren bij start nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Drie groepen zijn van plan dinsdag in Den Haag te demonstreren bij de beëdiging van het nieuwe kabinet. Zij verwachten bij elkaar enkele honderden mensen. De beëdiging van premier Dick Schoof en de ministers en staatssecretarissen namens PVV, VVD, NSC en BBB is in Paleis Huis ten Bosch.

Amnesty International wil bij beide ingangen van het paleis demonstreren met de boodschap dat het kabinet zich moet houden aan de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. De activisten willen bij de hoofdingang van het paleis aan de Leidsestraatweg staan, met uitzicht op het bordes, maar ook bij de achteringang waar de dienstauto's van de bewindspersonen mogelijk het terrein oprijden.

Op de Laan van Reagan en Gorbatsjov is een protest onder de noemer "tegen racistische ministers" gepland. Voormalig Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan is hierbij betrokken.

Bij de ingang van het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer willen enkele mensen demonstreren tegen de uitstoot van broeikasgas koolstofdioxide. Zij willen dat kolencentrales worden gesloten en dat de uitstootrechten niet kunnen worden verkocht, omdat er anders niets zou veranderen. De betogers hebben volgens de aanmelding een bolderkar bij zich met daarop een 1 meter hoge kolencentrale van papier-maché.

Meer uit Politiek

Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

21 uur geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

1 dag geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

1 dag geleden
Karremans onderzoekt onderscheid fatbikes, uitkomst in najaar

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.

1 dag geleden
Jetten zag verhitte discussie leiders over EU-meerjarenbegroting

NICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.

1 dag geleden
Aartsen draait voorgenomen bezuiniging bijstand terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.

1 dag geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

2 dagen geleden