Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef

Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef

AUGUSTA (ANP) - Na de eerste dag van de Masters gaan drie golfers aan kop. De Amerikaan Brooks Koepka, Jon Rahm uit Spanje en de Noor Viktor Hovland hadden alle drie 65 slagen nodig voor hun eerste ronde over de banen van Augusta in Georgia. Tiger Woods beleefde op de eerste major van het jaar zijn slechtste start sinds 2005.

De 47-jarige Amerikaan, die al vijf keer het beroemde groene jasje mocht aantrekken als winnaar van de Masters, had 74 slagen (twee boven par) nodig voor de achttien holes. In 2005 begon Woods ook met een ronde van 74, maar toen won hij het toernooi alsnog.

De winnaar van 1997, 2001, 2002, 2005 en 2019 staat op de gedeelde 54e plaats, samen met onder anderen de Spanjaard Sergio Garcia (in 2017 de beste op Augusta) en de Amerikaan Bryson DeChambeau, die in 2020 de US Open won. Woods doet voor de 25e keer mee aan de Masters. Vorig jaar maakte de Amerikaan zijn rentree op de Masters na veertien maanden afwezigheid als gevolg van een auto-ongeluk. Woods eindigde na een goede start en een matig slot op de 47e plaats.

Koepka

De vijftienvoudig majorwinnaar begon nu stroef met een ronde waarin hij tegenover drie birdies ook vijf bogeys moest zetten, onder meer op de laatste hole. "Jammer, want ik had vandaag de kans om onder par te eindigen. Helaas lukte me dat niet", aldus Woods.

Zijn landgenoot Koepka begon heel wat beter. Koepka is een van de zeventien golfers van de omstreden LIV Series die meedoen aan de Masters. "Ik ben hier om te golfen en voor niets anders", zei Koepka. "Daar ligt mijn focus op. Ik wil hier weggaan met het groene jasje aan."

Scottie Scheffler, de winnaar van vorig jaar, had drie slagen meer nodig dan de drie koplopers. De 26-jarige Amerikaan hoopt de vierde golfer te worden die de Masters twee keer op rij wint. Dat lukte alleen Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo.

Meer uit Sport

Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

32 minuten geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

9 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

9 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

12 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

16 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

21 uur geleden