Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef

Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef

AUGUSTA (ANP) - Na de eerste dag van de Masters gaan drie golfers aan kop. De Amerikaan Brooks Koepka, Jon Rahm uit Spanje en de Noor Viktor Hovland hadden alle drie 65 slagen nodig voor hun eerste ronde over de banen van Augusta in Georgia. Tiger Woods beleefde op de eerste major van het jaar zijn slechtste start sinds 2005.

De 47-jarige Amerikaan, die al vijf keer het beroemde groene jasje mocht aantrekken als winnaar van de Masters, had 74 slagen (twee boven par) nodig voor de achttien holes. In 2005 begon Woods ook met een ronde van 74, maar toen won hij het toernooi alsnog.

De winnaar van 1997, 2001, 2002, 2005 en 2019 staat op de gedeelde 54e plaats, samen met onder anderen de Spanjaard Sergio Garcia (in 2017 de beste op Augusta) en de Amerikaan Bryson DeChambeau, die in 2020 de US Open won. Woods doet voor de 25e keer mee aan de Masters. Vorig jaar maakte de Amerikaan zijn rentree op de Masters na veertien maanden afwezigheid als gevolg van een auto-ongeluk. Woods eindigde na een goede start en een matig slot op de 47e plaats.

Koepka

De vijftienvoudig majorwinnaar begon nu stroef met een ronde waarin hij tegenover drie birdies ook vijf bogeys moest zetten, onder meer op de laatste hole. "Jammer, want ik had vandaag de kans om onder par te eindigen. Helaas lukte me dat niet", aldus Woods.

Zijn landgenoot Koepka begon heel wat beter. Koepka is een van de zeventien golfers van de omstreden LIV Series die meedoen aan de Masters. "Ik ben hier om te golfen en voor niets anders", zei Koepka. "Daar ligt mijn focus op. Ik wil hier weggaan met het groene jasje aan."

Scottie Scheffler, de winnaar van vorig jaar, had drie slagen meer nodig dan de drie koplopers. De 26-jarige Amerikaan hoopt de vierde golfer te worden die de Masters twee keer op rij wint. Dat lukte alleen Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo.

Meer uit Sport

Baanwielrenners nog niet onder de indruk van olympische piste LA

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.

1 uur geleden
Sloveense wielrenner Roglič wint EK-tijdrit in eigen land

ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.

2 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen na nederlagen extra gebrand op goed WK

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout verliest strijd om brons op WK in Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

3 uur geleden
Reusser opnieuw Europees kampioene tijdrijden, Vollering tweede

ŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.

4 uur geleden
Kraus verdedigt Europese bokstitel tegen Duitser Deines

AMSTERDAM (ANP) - Bokser Gradus Kraus verdedigt op 28 november zijn Europese titel in het lichtzwaargewicht. De Duitser Adam Deines is in Amsterdam zijn tegenstander, meldt organisator Boxing Gladiators.

4 uur geleden
MotoGP brengt in 2027 'meer spektakel' met sprintkwalificatie

MADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.

5 uur geleden