Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef

Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef

AUGUSTA (ANP) - Na de eerste dag van de Masters gaan drie golfers aan kop. De Amerikaan Brooks Koepka, Jon Rahm uit Spanje en de Noor Viktor Hovland hadden alle drie 65 slagen nodig voor hun eerste ronde over de banen van Augusta in Georgia. Tiger Woods beleefde op de eerste major van het jaar zijn slechtste start sinds 2005.

De 47-jarige Amerikaan, die al vijf keer het beroemde groene jasje mocht aantrekken als winnaar van de Masters, had 74 slagen (twee boven par) nodig voor de achttien holes. In 2005 begon Woods ook met een ronde van 74, maar toen won hij het toernooi alsnog.

De winnaar van 1997, 2001, 2002, 2005 en 2019 staat op de gedeelde 54e plaats, samen met onder anderen de Spanjaard Sergio Garcia (in 2017 de beste op Augusta) en de Amerikaan Bryson DeChambeau, die in 2020 de US Open won. Woods doet voor de 25e keer mee aan de Masters. Vorig jaar maakte de Amerikaan zijn rentree op de Masters na veertien maanden afwezigheid als gevolg van een auto-ongeluk. Woods eindigde na een goede start en een matig slot op de 47e plaats.

Koepka

De vijftienvoudig majorwinnaar begon nu stroef met een ronde waarin hij tegenover drie birdies ook vijf bogeys moest zetten, onder meer op de laatste hole. "Jammer, want ik had vandaag de kans om onder par te eindigen. Helaas lukte me dat niet", aldus Woods.

Zijn landgenoot Koepka begon heel wat beter. Koepka is een van de zeventien golfers van de omstreden LIV Series die meedoen aan de Masters. "Ik ben hier om te golfen en voor niets anders", zei Koepka. "Daar ligt mijn focus op. Ik wil hier weggaan met het groene jasje aan."

Scottie Scheffler, de winnaar van vorig jaar, had drie slagen meer nodig dan de drie koplopers. De 26-jarige Amerikaan hoopt de vierde golfer te worden die de Masters twee keer op rij wint. Dat lukte alleen Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo.

Meer uit Sport

Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

9 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

12 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

12 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

13 uur geleden
Mas wint negende etappe in de Vuelta en blijft aan de leiding

ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.

14 uur geleden
Roeier Van der Bij verloor oma een week voor WK-goud met de acht

AMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.

14 uur geleden