Drie golfers aan kop na eerste dag Masters, Woods begint stroef
AUGUSTA (ANP) - Na de eerste dag van de Masters gaan drie golfers aan kop. De Amerikaan Brooks Koepka, Jon Rahm uit Spanje en de Noor Viktor Hovland hadden alle drie 65 slagen nodig voor hun eerste ronde over de banen van Augusta in Georgia. Tiger Woods beleefde op de eerste major van het jaar zijn slechtste start sinds 2005.
De 47-jarige Amerikaan, die al vijf keer het beroemde groene jasje mocht aantrekken als winnaar van de Masters, had 74 slagen (twee boven par) nodig voor de achttien holes. In 2005 begon Woods ook met een ronde van 74, maar toen won hij het toernooi alsnog.
De winnaar van 1997, 2001, 2002, 2005 en 2019 staat op de gedeelde 54e plaats, samen met onder anderen de Spanjaard Sergio Garcia (in 2017 de beste op Augusta) en de Amerikaan Bryson DeChambeau, die in 2020 de US Open won. Woods doet voor de 25e keer mee aan de Masters. Vorig jaar maakte de Amerikaan zijn rentree op de Masters na veertien maanden afwezigheid als gevolg van een auto-ongeluk. Woods eindigde na een goede start en een matig slot op de 47e plaats.
Koepka
De vijftienvoudig majorwinnaar begon nu stroef met een ronde waarin hij tegenover drie birdies ook vijf bogeys moest zetten, onder meer op de laatste hole. "Jammer, want ik had vandaag de kans om onder par te eindigen. Helaas lukte me dat niet", aldus Woods.
Zijn landgenoot Koepka begon heel wat beter. Koepka is een van de zeventien golfers van de omstreden LIV Series die meedoen aan de Masters. "Ik ben hier om te golfen en voor niets anders", zei Koepka. "Daar ligt mijn focus op. Ik wil hier weggaan met het groene jasje aan."
Scottie Scheffler, de winnaar van vorig jaar, had drie slagen meer nodig dan de drie koplopers. De 26-jarige Amerikaan hoopt de vierde golfer te worden die de Masters twee keer op rij wint. Dat lukte alleen Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprintploeg heeft bij de EK atletiek in Birmingham de finish niet gehaald op de 4x100 meter gemengde estafette. De wissel van het stokje tussen derde loper Xavi Mo-Ajok en laatste loopster Fenna Achterberg mislukte. Jaimie Omalla en Britt de Blaauw waren de andere twee in het kwartet. Het was voor het eerst dat de mixed relay op de kortste sprintafstand op een EK werd afgewerkt.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly van de Atletiekunie maakt zich zorgen over het relatief grote aantal atleten dat door blessures niet kon meedoen aan de EK atletiek in Birmingham. Topatleten als Niels Laros (middenafstand), Sven Roosen (tienkamp), Nsikak Ekpo (sprint) en Minke Bisschops (sprint) haakten kort voor het toernooi af. "Het is iets wat we grondig moeten analyseren, kijken of er een patroon is te zien. Zeker met het oog op de Olympische Spelen van 2028, want wij hebben niet als bijvoorbeeld de Verenigde Staten of Groot-Brittannië een onbeperkt aantal atleten dat succesvol kan zijn", zei hij op de slotdag van het toernooi.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië, de volgende tegenstander van Nederland in de groepsfase, hebben hun eerste wedstrijd op het WK gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen wonnen de Argentijnen met 3-0 van Japan.
4 uur geleden