Drie gewonden bij aanval met mes in Gare de Lyon in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Een man heeft op het Parijse station Gare de Lyon op mensen ingestoken met een mes. Daarbij zijn een zwaargewonde en twee lichtgewonden gevallen. De politie heeft de dader gearresteerd. Over zijn motieven is nog niets bekend.
Hij schreeuwde volgens de politie niet bij zijn aanval. Hij was in het bezit van een Italiaans rijbewijs, maar verder is nog weinig bekend over hem. Volgens Franse media heeft hij geen woord gezegd na zijn aanhouding. Het zou mogelijk gaan om een man uit Mali die in Italië een verblijfsstatus heeft.
Het Gare de Lyon is een belangrijk station dat naar schatting circa 150 miljoen reizigers per jaar verwerkt. Het is het noordelijkste punt van de voornaamste treinverbindingen van Parijs met het zuiden richting Lyon en Marseille en naar Zwitserland en Italië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
3 uur geleden