Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie EU-landen ontvangen samen 2,2 miljard euro voor herstelplan

Drie EU-landen ontvangen samen 2,2 miljard euro voor herstelplan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft in totaal bijna 2,2 miljard euro gestort op de rekeningen van drie EU-landen voor hun herstelplannen. Tsjechië heeft 915 miljoen euro ontvangen uit het miljardenfonds dat de regeringleiders vorig jaar kort na de uitbraak van de coronapandemie op poten zetten, Kroatië 818 miljoen en Oostenrijk 450 miljoen euro. Het dagelijks EU-bestuur heeft inmiddels 51,5 miljard euro overgemaakt naar zestien lidstaten, zegt een woordvoerder.

De eerste uitbetalingen zijn bestemd voor de voorfinanciering van projecten die zijn goedgekeurd door zowel de commissie als de EU-ministers van Financiën. Het gaat steeds om 13 procent van het bedrag dat elk land kan krijgen. Er is bijna 700 miljard euro aan subsidies en leningen, die via een bepaalde sleutel worden verdeeld. Afgesproken is dat ten minste 37 procent van het geld aan klimaatmaatregelen wordt besteed, en 20 procent aan digitalisering. Voor Tsjechië is in totaal 7 miljard euro beschikbaar, voor Kroatië 6,3 miljard en voor Oostenrijk 3,5 miljard euro.

Het herstelfonds is bedoeld om door Covid-19 getroffen landen te steunen en de Europese economie een extra injectie te geven. Ook bepaalden de leiders dat de landen elk hervormingen moeten doorvoeren om hun economie te versterken. De uitbetalingen uit het fonds worden gekoppeld aan het nakomen van afspraken met de commissie en de lidstaten daarover. Voor de uitvoer van de plannen zijn tijdschema’s afgesproken.

Alleen Nederland, dat aanspraak kan maken op 6 miljard euro aan subsidie, en Bulgarije hebben nog geen herstelplan in Brussel ingediend. Beide landen hebben een demissionaire regering.

Meer uit Financieel

Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

2 minuten geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

34 minuten geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

1 uur geleden
Duitse kebabketen klaagt over gebruik Krispy Kebab door KFC

BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

3 uur geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

3 uur geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

3 uur geleden