Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Engelse agenten gewond bij confrontatie met fans Legia

Drie Engelse agenten gewond bij confrontatie met fans Legia

BIRMINGHAM (ANP/AFP) - Drie Engelse politieagenten zijn in Birmingham gewond geraakt bij een confrontatie met fans van Legia Warschau, voor aanvang van het Conference League-duel van de Poolse club met Aston Villa.

De aanhangers van Legia gooiden onder meer met vuurwerk naar de politie, die charges uitvoerde. De wedstrijd begon om 21.00 uur, maar fans van Legia werden niet binnengelaten.

Uit vrees voor ongeregeldheden was het aantal beschikbare kaarten voor supporters van Legia al teruggebracht. Toch maakten Polen ook zonder ticket de reis naar Birmingham.

Alkmaar

Half oktober misdroegen fans van Legia zich al in Alkmaar. Een toegangspoort van het AZ-stadion werd bestormd en de confrontatie werd gezocht met de Mobiele Eenheid. Ook pakten Legia-aanhangers wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een ME'er raakte bewusteloos. De politie zette traangas in om de relschoppers tegen te houden.

De UEFA besloot vervolgens om de Poolse club te straffen. Uitsupporters mochten niet mee naar Bosnië voor de wedstrijd tegen Zrinjski Mostar. Daarnaast kreeg Legia een geldboete van 15.000 euro.

Meer uit Voetbal

Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

11 uur geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

12 uur geleden
NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

13 uur geleden
NEC-trainer Schreuder wint Rinus Michels Award

ARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.

14 uur geleden
FC Utrecht reageert met verslagenheid op overlijden Van Veen (80)

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.

14 uur geleden
Trainer Míchel wil spelers met winnaarsmentaliteit bij Ajax

GARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.

14 uur geleden
Verdediger Blind ziet droom uitkomen met terugkeer naar Ajax

GARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."

15 uur geleden