Drie Engelse agenten gewond bij confrontatie met fans Legia
BIRMINGHAM (ANP/AFP) - Drie Engelse politieagenten zijn in Birmingham gewond geraakt bij een confrontatie met fans van Legia Warschau, voor aanvang van het Conference League-duel van de Poolse club met Aston Villa.
De aanhangers van Legia gooiden onder meer met vuurwerk naar de politie, die charges uitvoerde. De wedstrijd begon om 21.00 uur, maar fans van Legia werden niet binnengelaten.
Uit vrees voor ongeregeldheden was het aantal beschikbare kaarten voor supporters van Legia al teruggebracht. Toch maakten Polen ook zonder ticket de reis naar Birmingham.
Alkmaar
Half oktober misdroegen fans van Legia zich al in Alkmaar. Een toegangspoort van het AZ-stadion werd bestormd en de confrontatie werd gezocht met de Mobiele Eenheid. Ook pakten Legia-aanhangers wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een ME'er raakte bewusteloos. De politie zette traangas in om de relschoppers tegen te houden.
De UEFA besloot vervolgens om de Poolse club te straffen. Uitsupporters mochten niet mee naar Bosniƫ voor de wedstrijd tegen Zrinjski Mostar. Daarnaast kreeg Legia een geldboete van 15.000 euro.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
8 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
12 uur geleden