Drie Duitsers in Arnhem gepakt wegens poging tot moord in Hamburg
ARNHEM (ANP) - Een speciaal politieteam heeft maandagmiddag in Arnhem drie Duitse mannen opgepakt op verdenking van poging tot moord in Hamburg begin 2021. De mannen werden tegelijkertijd op hun werkplek gearresteerd volgens de politie. Volgens de Gelderlander hadden de arrestaties plaats direct na een middagvoorstelling van Circus Renz International in Arnhem. Het zou gaan om drie broers uit de bekende circusfamilie.
De politie zegt dat twee mannen van 21 en 26 jaar een man in Hamburg mishandelden met stokken en een boksbeugel. De derde arrestant van 36 jaar stond op de uitkijk. Het slachtoffer zag kans zichzelf te bevrijden. Hij liep ernstig hoofdletsel op.
Tegen het drietal liep een Europees arrestatiebevel. Maandag kwam daarom het zogenoemde Fugitive Active Search Team (FASTNL) van de landelijke eenheid van de politie in actie. Dit team wordt onder meer ingezet als voortvluchtigen opgepakt moeten worden. De drie gearresteerde mannen zitten volgens de politie vast en zullen overgeleverd worden aan Duitsland voor het vervolg van het onderzoek naar de poging tot moord.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
7 uur geleden