Drie doden na schietpartij in Amerikaanse wapenwinkel
NEW ORLEANS (ANP) - Door een schietpartij in een wapenwinkel in New Orleans in de Amerikaanse staat Louisiana zijn meerdere mensen gedood en gewond geraakt. Ten minste drie mensen zijn omgekomen, een onbekend aantal liep verwondingen op. Zeker twee mensen zijn met schotwonden naar het ziekenhuis gebracht.
Een schutter zou twee mensen in de winkel hebben neergeschoten in een buitenwijk van New Orleans, zei sheriff Joseph Lopinto van Jefferson Parish zaterdag. Daarna vielen verschillende mensen de verdachte aan en doodden hem buiten de wapenwinkel. Volgens Lopinto was de situatie ter plekke aanvankelijk erg onduidelijk, omdat meerdere mensen het vuur hadden geopend. Het ging om klanten in de winkel, personeelsleden en omstanders.
De aanleiding voor de schietpartij is nog onbekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
10 uur geleden