Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie doden na schietpartij in Amerikaanse wapenwinkel

Drie doden na schietpartij in Amerikaanse wapenwinkel

NEW ORLEANS (ANP) - Door een schietpartij in een wapenwinkel in New Orleans in de Amerikaanse staat Louisiana zijn meerdere mensen gedood en gewond geraakt. Ten minste drie mensen zijn omgekomen, een onbekend aantal liep verwondingen op. Zeker twee mensen zijn met schotwonden naar het ziekenhuis gebracht.

Een schutter zou twee mensen in de winkel hebben neergeschoten in een buitenwijk van New Orleans, zei sheriff Joseph Lopinto van Jefferson Parish zaterdag. Daarna vielen verschillende mensen de verdachte aan en doodden hem buiten de wapenwinkel. Volgens Lopinto was de situatie ter plekke aanvankelijk erg onduidelijk, omdat meerdere mensen het vuur hadden geopend. Het ging om klanten in de winkel, personeelsleden en omstanders.

De aanleiding voor de schietpartij is nog onbekend.

Meer uit Buitenland

Zeer zware aardbeving voor kust van Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.

1 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen bij protesten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.

1 uur geleden
Nederland en zeven andere landen steunen Strafhof in verklaring

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.

3 uur geleden
EU-buitenlandministers bespreken maandag Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.

4 uur geleden
Europese Commissie hekelt aangekondigde Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".

4 uur geleden
Tientallen dode vrouwen en kinderen door droneaanval in Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.

4 uur geleden
VS leggen nieuwe sancties op aan 'schurkachtig' ICC

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.

5 uur geleden