Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie doden na schietpartij in Amerikaanse wapenwinkel

Drie doden na schietpartij in Amerikaanse wapenwinkel

NEW ORLEANS (ANP) - Door een schietpartij in een wapenwinkel in New Orleans in de Amerikaanse staat Louisiana zijn meerdere mensen gedood en gewond geraakt. Ten minste drie mensen zijn omgekomen, een onbekend aantal liep verwondingen op. Zeker twee mensen zijn met schotwonden naar het ziekenhuis gebracht.

Een schutter zou twee mensen in de winkel hebben neergeschoten in een buitenwijk van New Orleans, zei sheriff Joseph Lopinto van Jefferson Parish zaterdag. Daarna vielen verschillende mensen de verdachte aan en doodden hem buiten de wapenwinkel. Volgens Lopinto was de situatie ter plekke aanvankelijk erg onduidelijk, omdat meerdere mensen het vuur hadden geopend. Het ging om klanten in de winkel, personeelsleden en omstanders.

De aanleiding voor de schietpartij is nog onbekend.

Meer uit Buitenland

Kremlin: nucleaire brief aan NAVO niet op confrontatie gericht

MOSKOU (ANP/RTR) - De brief waarin Rusland de NAVO schreef bereid te zijn kernwapens te gebruiken, was niet confronterend bedoeld, zegt het Kremlin. Het doel zou zijn geweest om de veiligheid van Kaliningrad te waarborgen. In de brief van woensdag stond dat het land kernwapens zou gebruiken in het geval dat de NAVO de exclave zou afsnijden van de rest van Rusland.

50 minuten geleden
Rusland stuurt Hongaarse diplomaten weg als vergelding

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een aantal Hongaarse diplomaten het land uit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een vergeldingsmaatregel. Hongarije zette in september tien Russische diplomaten het land uit.

51 minuten geleden
Russische droneaanval op belangrijke brug in Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Een belangrijke brug in Kyiv is geraakt door twee Russische drones, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Al het openbaar vervoer over de Zuidelijke Brug is daarom stilgelegd.

1 uur geleden
Spaanse koning Felipe nog deze maand naar Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia brengen deze maand een bezoek aan de exclaves Ceuta en Melilla. Het koningspaar is op 13 oktober in Ceuta en op 14 oktober in Melilla.

1 uur geleden
Defensiechef België koel onder Russisch gescherm met kernwapens

BRUSSEL (ANP) - Dat Rusland weer zinspeelt op het gebruik van zijn kernwapenarsenaal tegen de NAVO brengt de alliantie niet uit haar evenwicht, zegt de Belgische defensiechef Frederik Vansina. "We zijn natuurlijk gewend van de Russische Federatie dat zij verbaal heel gespierd uit de hoek kan komen", zegt hij in een interview met het ANP.

2 uur geleden
Massabegrafenis in Gaza-stad van doden uit 2023

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook is de massabegrafenis begonnen van mensen die omkwamen bij een bombardement op het Al-Taj-complex, een woonblok in Gaza-Stad, in 2023. Van onder het puin zijn 105 lichamen en stoffelijke resten gehaald die donderdag worden begraven, meldt Al Jazeera.

2 uur geleden
Explosies gehoord in Ethiopische hoofdstad Addis Abeba

ADDIS ABEBA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba zijn in de nacht explosies gehoord. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd. De ontploffingen komen nu het geweld in Ethiopië is opgelaaid.

2 uur geleden