Drie doden en drie arrestaties na botsing met drugsboot in Spanje
BARBATE (ANP/DPA) - In de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate zijn drie agenten van de Guardia Civil omgekomen, nadat ze vrijdag opzettelijk door een boot van vermoedelijke drugssmokkelaars werden aangevaren. Dat schrijft onder meer de Spaanse krant El Mundo. Een vierde agent raakte gewond. Drie verdachten zijn inmiddels gearresteerd.
In de haven schuilden sinds donderdag meerdere drugsboten voor het slechte weer. Doorgaans liggen ze op open zee waar ze drugs transporteren over de Straat van Gibraltar, tussen Afrika en Europa. Bij een politiecontrole vrijdag vertrokken de meeste boten uit de haven, maar een grote speedboot bleef ter plaatse en ramde de boot van de politie.
De zaak leidt tot veel ophef in Spanje, omdat het incident tekenend zou zijn voor de drugsproblemen waarmee de regio kampt. De politie zegt onvoldoende middelen te hebben om op te treden tegen de smokkelaars en stelt dat leden van de maffia hen vaker aanvallen en ook druk uitoefenen op hun familieleden. Volgens de politie stopt 40 procent van de agenten die in het gebied aan de slag gaat er na minder dan een jaar weer mee.
De politievakbond AUGC vindt dat de verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken, Fernando Grande-Marlaska, moet aftreden door de zaak en roept op tot "een grondig onderzoek naar deze ernstige gebeurtenissen".
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
43 minuten geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
1 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
3 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
4 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
7 uur geleden