Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie doden en drie arrestaties na botsing met drugsboot in Spanje

Drie doden en drie arrestaties na botsing met drugsboot in Spanje

BARBATE (ANP/DPA) - In de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate zijn drie agenten van de Guardia Civil omgekomen, nadat ze vrijdag opzettelijk door een boot van vermoedelijke drugssmokkelaars werden aangevaren. Dat schrijft onder meer de Spaanse krant El Mundo. Een vierde agent raakte gewond. Drie verdachten zijn inmiddels gearresteerd.

In de haven schuilden sinds donderdag meerdere drugsboten voor het slechte weer. Doorgaans liggen ze op open zee waar ze drugs transporteren over de Straat van Gibraltar, tussen Afrika en Europa. Bij een politiecontrole vrijdag vertrokken de meeste boten uit de haven, maar een grote speedboot bleef ter plaatse en ramde de boot van de politie.

De zaak leidt tot veel ophef in Spanje, omdat het incident tekenend zou zijn voor de drugsproblemen waarmee de regio kampt. De politie zegt onvoldoende middelen te hebben om op te treden tegen de smokkelaars en stelt dat leden van de maffia hen vaker aanvallen en ook druk uitoefenen op hun familieleden. Volgens de politie stopt 40 procent van de agenten die in het gebied aan de slag gaat er na minder dan een jaar weer mee.

De politievakbond AUGC vindt dat de verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken, Fernando Grande-Marlaska, moet aftreden door de zaak en roept op tot "een grondig onderzoek naar deze ernstige gebeurtenissen".

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

3 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

3 uur geleden
Merz opnieuw CDU-partijvoorzitter met 91 procent van de stemmen

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.

4 uur geleden
Zelensky: VS en Rusland willen dat Oekraïne Donbas opgeeft

KYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.

4 uur geleden
NASA wil maanmissie volgende maand alsnog lanceren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.

5 uur geleden
Politie zoekt contact met (oud-)beveiligers van Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - In het onderzoek naar Andrew Mountbatten-Windsor wordt nu ook contact gezocht met (oud-)agenten die werkten met de Britse oud-prins. Dat meldt de Metropolitan Police volgens de BBC. Het gaat volgens het korps om medewerkers die "nauw hebben samengewerkt, in een beveiligende rol" met Andrew. Hen wordt gevraagd of ze tijdens hun werkzaamheden iets hebben meegekregen dat mogelijk relevant kan zijn voor het onderzoek naar Mountbatten-Windsor.

5 uur geleden
VS versoepelen nu ook milieuregels rond kwikuitstoot

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump versoepelt de milieuregels rond het gebruik van kwik en andere vervuilende stoffen die zich verspreiden via de lucht, zogenoemde HAPs. Volgens de Amerikaanse milieuorganisatie EPA moet de versoepeling met name oudere kolencentrales helpen open te blijven, nu de vraag naar energie zo hoog is.

5 uur geleden