Drie doden en drie arrestaties na botsing met drugsboot in Spanje
BARBATE (ANP/DPA) - In de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate zijn drie agenten van de Guardia Civil omgekomen, nadat ze vrijdag opzettelijk door een boot van vermoedelijke drugssmokkelaars werden aangevaren. Dat schrijft onder meer de Spaanse krant El Mundo. Een vierde agent raakte gewond. Drie verdachten zijn inmiddels gearresteerd.
In de haven schuilden sinds donderdag meerdere drugsboten voor het slechte weer. Doorgaans liggen ze op open zee waar ze drugs transporteren over de Straat van Gibraltar, tussen Afrika en Europa. Bij een politiecontrole vrijdag vertrokken de meeste boten uit de haven, maar een grote speedboot bleef ter plaatse en ramde de boot van de politie.
De zaak leidt tot veel ophef in Spanje, omdat het incident tekenend zou zijn voor de drugsproblemen waarmee de regio kampt. De politie zegt onvoldoende middelen te hebben om op te treden tegen de smokkelaars en stelt dat leden van de maffia hen vaker aanvallen en ook druk uitoefenen op hun familieleden. Volgens de politie stopt 40 procent van de agenten die in het gebied aan de slag gaat er na minder dan een jaar weer mee.
De politievakbond AUGC vindt dat de verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken, Fernando Grande-Marlaska, moet aftreden door de zaak en roept op tot "een grondig onderzoek naar deze ernstige gebeurtenissen".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse aanklager voor antiterreurzaken heeft een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar Kevin T. voor moord en poging tot moord. Hij deed dat volgens justitie met een terroristisch oogmerk, en omdat hij het gemunt had op mensen van een specifieke komaf, afkomst of religie, zo bleek bij een zitting, melden Franse media. De Fransman zou toegegeven hebben dat hij het gemunt had op moslims en mensen van Afrikaanse komaf.
6 minuten geledenTOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
10 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
10 uur geleden