Drie doden en drie arrestaties na botsing met drugsboot in Spanje
BARBATE (ANP/DPA) - In de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate zijn drie agenten van de Guardia Civil omgekomen, nadat ze vrijdag opzettelijk door een boot van vermoedelijke drugssmokkelaars werden aangevaren. Dat schrijft onder meer de Spaanse krant El Mundo. Een vierde agent raakte gewond. Drie verdachten zijn inmiddels gearresteerd.
In de haven schuilden sinds donderdag meerdere drugsboten voor het slechte weer. Doorgaans liggen ze op open zee waar ze drugs transporteren over de Straat van Gibraltar, tussen Afrika en Europa. Bij een politiecontrole vrijdag vertrokken de meeste boten uit de haven, maar een grote speedboot bleef ter plaatse en ramde de boot van de politie.
De zaak leidt tot veel ophef in Spanje, omdat het incident tekenend zou zijn voor de drugsproblemen waarmee de regio kampt. De politie zegt onvoldoende middelen te hebben om op te treden tegen de smokkelaars en stelt dat leden van de maffia hen vaker aanvallen en ook druk uitoefenen op hun familieleden. Volgens de politie stopt 40 procent van de agenten die in het gebied aan de slag gaat er na minder dan een jaar weer mee.
De politievakbond AUGC vindt dat de verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken, Fernando Grande-Marlaska, moet aftreden door de zaak en roept op tot "een grondig onderzoek naar deze ernstige gebeurtenissen".
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
9 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
11 uur geleden