Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie doden door neerschieten drone boven Russische legerbasis

Drie doden door neerschieten drone boven Russische legerbasis

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft laten weten dat het in de vroege uren van maandagochtend een Oekraïense drone heeft neergeschoten boven de Russische legerbasis Engels, op enkele honderden kilometers afstand van de frontlinie in Oekraïne. Door neervallende brokstukken van de drone zijn drie militairen om het leven gekomen.

Het was al de tweede aanval op de legerbasis deze maand. Op 5 december werd de militaire luchtbasis volgens Rusland ook al getroffen door een Oekraïense droneaanval.

De drie militairen werkten bij de technische dienst op de vliegbasis in de Russische regio Saratov. Het Russische ministerie laat in zijn verklaring weten dat het luchtvaartmaterieel op de basis niet is beschadigd. Volgens Oekraïense berichten op sociale media zouden echter wel degelijk enkele vliegtuigen schade hebben opgelopen. Persbureau Reuters kon de berichten niet onafhankelijk verifiëren.

Het Oekraïense leger meldt dat Rusland zondag in totaal meer dan veertig raketaanvallen heeft uitgevoerd op Oekraïne. Tientallen dorpen in de regio's Loehansk, Donetsk, Charkov, Cherson en Zaporizja zouden zijn beschoten. De Oekraïense president Volodimir Zelenski had al gewaarschuwd voor mogelijke Russische aanvallen tijdens de feestdagen. Oekraïense troepen vielen naar eigen zeggen twintig Russische doelen aan.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt doden door grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne is in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw het doelwit geworden van een grote Russische aanval, meldt president Volodymyr Zelensky. Er zijn volgens hem zeker twee doden en ongeveer twintig gewonden gevallen. Hij roept op tot sancties tegen Rusland en meer hulp voor de verdediging van zijn land.

1 uur geleden
Rechter LA verbiedt willekeurige controles immigratiedienst ICE

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.

4 uur geleden
Familie: Palestijns-Amerikaanse man doodgeslagen door kolonisten

RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.

4 uur geleden
Zelensky bevestigt dat de VS weer wapens leveren

KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.

13 uur geleden
Amerikaans hof oordeelt tegen deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.

14 uur geleden
Trump op bezoek in overstromingsgebied Texas

HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.

15 uur geleden
Overleg over tweestatenoplossing Israël Palestina nu eind juli

NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.

16 uur geleden