
Drie doden door neerschieten drone boven Russische legerbasis
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft laten weten dat het in de vroege uren van maandagochtend een Oekraïense drone heeft neergeschoten boven de Russische legerbasis Engels, op enkele honderden kilometers afstand van de frontlinie in Oekraïne. Door neervallende brokstukken van de drone zijn drie militairen om het leven gekomen.
Het was al de tweede aanval op de legerbasis deze maand. Op 5 december werd de militaire luchtbasis volgens Rusland ook al getroffen door een Oekraïense droneaanval.
De drie militairen werkten bij de technische dienst op de vliegbasis in de Russische regio Saratov. Het Russische ministerie laat in zijn verklaring weten dat het luchtvaartmaterieel op de basis niet is beschadigd. Volgens Oekraïense berichten op sociale media zouden echter wel degelijk enkele vliegtuigen schade hebben opgelopen. Persbureau Reuters kon de berichten niet onafhankelijk verifiëren.
Het Oekraïense leger meldt dat Rusland zondag in totaal meer dan veertig raketaanvallen heeft uitgevoerd op Oekraïne. Tientallen dorpen in de regio's Loehansk, Donetsk, Charkov, Cherson en Zaporizja zouden zijn beschoten. De Oekraïense president Volodimir Zelenski had al gewaarschuwd voor mogelijke Russische aanvallen tijdens de feestdagen. Oekraïense troepen vielen naar eigen zeggen twintig Russische doelen aan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
7 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.
7 uur geledenBERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.
9 uur geledenROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.
13 uur geleden