Drie doden door neerschieten drone boven Russische legerbasis
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft laten weten dat het in de vroege uren van maandagochtend een Oekraïense drone heeft neergeschoten boven de Russische legerbasis Engels, op enkele honderden kilometers afstand van de frontlinie in Oekraïne. Door neervallende brokstukken van de drone zijn drie militairen om het leven gekomen.
Het was al de tweede aanval op de legerbasis deze maand. Op 5 december werd de militaire luchtbasis volgens Rusland ook al getroffen door een Oekraïense droneaanval.
De drie militairen werkten bij de technische dienst op de vliegbasis in de Russische regio Saratov. Het Russische ministerie laat in zijn verklaring weten dat het luchtvaartmaterieel op de basis niet is beschadigd. Volgens Oekraïense berichten op sociale media zouden echter wel degelijk enkele vliegtuigen schade hebben opgelopen. Persbureau Reuters kon de berichten niet onafhankelijk verifiëren.
Het Oekraïense leger meldt dat Rusland zondag in totaal meer dan veertig raketaanvallen heeft uitgevoerd op Oekraïne. Tientallen dorpen in de regio's Loehansk, Donetsk, Charkov, Cherson en Zaporizja zouden zijn beschoten. De Oekraïense president Volodimir Zelenski had al gewaarschuwd voor mogelijke Russische aanvallen tijdens de feestdagen. Oekraïense troepen vielen naar eigen zeggen twintig Russische doelen aan.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
3 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
10 uur geleden