Drie doden door lawine in Italiaanse Alpen
TRASQUERA (ANP/BELGA) - Een lawine heeft zondag vijf skiërs meegesleurd in Trasquera, in de Italiaanse regio Piëmont aan de grens met Zwitserland. Drie mensen kwamen daarbij om, melden lokale hulpdiensten. De twee anderen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
De twee overlevenden hadden de bergredding gewaarschuwd na de lawine in de Italiaanse Alpen. Het is niet bekend of ze tot dezelfde groep skiërs behoorden. Er is ook nog geen informatie over de nationaliteit van de slachtoffers.
De lawine kwam los op de oostelijke helling van Punta Valgrande, een berg van 2850 meter hoogte. De autoriteiten hadden gewaarschuwd voor mogelijke lawines op hoogtes boven 2100 meter.
Ook in de Franse Alpen was zondag een lawine met dodelijke afloop. In Val d'Isère kwamen twee van de zes skiërs om die 'offpiste' aan het skiën waren. Het waren twee Esten die bedolven onder de sneeuw werden aangetroffen, meldt de lokale krant Le Dauphiné. Autoriteiten hadden na de hevige sneeuwval van de afgelopen dagen gewaarschuwd voor verhoogd lawinegevaar.
Meer uit Buitenland
FERMOSELLE (ANP/AFP) - Een natuurbrand in het westen van Spanje breidt zich snel uit. Volgens de lokale autoriteiten van Fermoselle, aan de grens met Portugal, is in 24 uur tijd 11.000 hectare afgebrand in het gebied.
13 minuten geledenCEUTA (ANP) - Duizenden migranten zijn donderdag de Spaanse Afrikaanse exclave Ceuta binnengetrokken, vooral via het strand en de zee, melden Spaanse media. Eerder was er sprake van zeker 1500 migranten in een paar dagen tijd. Lokale media wijten de nieuwe plotselinge golf donderdag aan het ontbreken van Marokkaanse grenswachters.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Rusland heeft waarschijnlijk een Noord-Koreaanse raket gebruikt bij een recente dodelijke aanval op Oekraïne, zeggen twee bronnen tegen persbureau Reuters. Als dat klopt, is het de eerste keer in bijna een jaar dat zo'n raket is ingezet.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische financiële inlichtingendienst Rosfinmonitoring heeft techondernemer Pavel Doerov op een lijst met extremisten en terroristen gezet. De oprichter van berichtendienst Telegram wordt gezocht in Rusland, waar hij wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan terrorisme.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.
2 uur geleden