Drie doden door lawine in Italiaanse Alpen
TRASQUERA (ANP/BELGA) - Een lawine heeft zondag vijf skiërs meegesleurd in Trasquera, in de Italiaanse regio Piëmont aan de grens met Zwitserland. Drie mensen kwamen daarbij om, melden lokale hulpdiensten. De twee anderen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
De twee overlevenden hadden de bergredding gewaarschuwd na de lawine in de Italiaanse Alpen. Het is niet bekend of ze tot dezelfde groep skiërs behoorden. Er is ook nog geen informatie over de nationaliteit van de slachtoffers.
De lawine kwam los op de oostelijke helling van Punta Valgrande, een berg van 2850 meter hoogte. De autoriteiten hadden gewaarschuwd voor mogelijke lawines op hoogtes boven 2100 meter.
Ook in de Franse Alpen was zondag een lawine met dodelijke afloop. In Val d'Isère kwamen twee van de zes skiërs om die 'offpiste' aan het skiën waren. Het waren twee Esten die bedolven onder de sneeuw werden aangetroffen, meldt de lokale krant Le Dauphiné. Autoriteiten hadden na de hevige sneeuwval van de afgelopen dagen gewaarschuwd voor verhoogd lawinegevaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
13 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
10 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
12 uur geleden