Drie doden bij natuurbrand Noord-Californië
REDDING (ANP/RTR) - Een natuurbrand in het noorden van de Amerikaanse staat Californië heeft drie mensen het leven gekost, melden de lokale autoriteiten. De brand brak uit bij de stad Redding, zo'n 320 kilometer ten noorden van San Francisco. Het westen van de Verenigde Staten wordt al de hele zomer geteisterd door aanhoudende natuurbanden die tientallen mensen het leven hebben gekost en duizenden hectare land hebben verschroeid.
De natuurbranden krijgen allemaal een naam. De Zogg-brand bij Redding heeft 146 gebouwen vernietigd en heeft ruim 12.500 hectare grasland en bos in de as gelegd.
Tegelijkertijd ontstond in de wijnstreken in de counties Napa en Sonoma een andere vuurzee, genaamd de Glass-brand. Die heeft zich sinds zondag uitgebreid over ruim 14.500 hectare land en heeft meer dan honderd huizen en overige gebouwen in vlammen doen opgaan. Volgens de brandweer heeft de Glass-brand duizenden inwoners van de streek op de vlucht gejaagd.
Sinds januari hebben natuurbranden in Californië zo'n 1,5 miljoen hectare doen afbranden, meer dan in elk ander jaar in de geschiedenis van de westelijke staat. De branden worden aangewakkerd door een aanhoudende intense hitte, harde wind en ander extreem weer dat volgens wetenschappers het gevolg is van klimaatverandering. Meer dan 7000 huizen en andere gebouwen in de staat zijn in vlammen opgegaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
4 uur geleden