Drie doden bij crash Australisch blusvliegtuig
PEAK VIEW (ANP/AFP) - Een Australisch blusvliegtuig is donderdag gecrasht in bergachtig gebied in de deelstaat New South Wales. Drie bemanningsleden kwamen om het leven, melden lokale autoriteiten.
Volgens lokale media verloren blusdiensten rond 13:30 lokale tijd het contact met het vliegtuig toen het bij de plaats Peak View vloog, zo'n 400 kilometer ten zuidwesten van Sydney. De stad ligt vlakbij een grote bosbrand in het nationale park Wadbilliga, die de brandweer niet onder controle heeft. Het toestel zou daar helpen het vuur te bestrijden.
Hulpdiensten zochten met helikopters naar het toestel. Ambulancediensten zijn ter plaatse op de plek van de crash.
Australië gaat sinds september gebukt onder grote bosbranden. 29 mensen en naar schatting 1 miljard dieren zijn tot nu toe omgekomen door het vuur. Door warmer weer en harde winden in het zuidwesten van het land dreigt het vuur zich daar donderdag verder uit te breiden. Het vliegveld van hoofdstad Canberra ging donderdag dicht omdat de vlammen te dichtbij komen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
7 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
7 uur geleden