Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie doden bij aanrijding trein met auto in België

Drie doden bij aanrijding trein met auto in België

HERNE (ANP/) - In het Belgische Herne zijn drie doden gevallen bij een botsing tussen een trein en een auto bij een spoorwegovergang, heeft spoorwegbeheerder Infrabel maandagavond gemeld. Dat bij het ongelijk drie doden zijn gevallen wordt bevestigd door de burgemeester van het Vlaams-Brabantse plaatsje waar het ongeval plaatsvond.

Het ongeval vond rond 21.30 uur plaats met een trein die vanuit Brussel op weg was naar Doornik. Volgens burgemeester Kris Poelaert worden de doden momenteel nog geïdentificeerd. "Bij het ongeval werd de verkeerssignalatie genegeerd", aldus de burgemeester.

Infrabel bevestigt dat het ongeluk waarschijnlijk niet is ontstaan door een mankement aan de slagbomen. Uit camerabeelden blijkt volgens de spoorwegbeheerder dat die gesloten waren. "Dat wijst in de richting van dat de auto mogelijk een slalom heeft gemaakt, maar het onderzoek moet uiteraard uitwijzen wat er juist gebeurd is", aldus de woordvoerder.

In de trein zaten 25 passagiers. Zij konden laat in de avond met een bus worden opgehaald. Of het spoor dinsdag weer voor treinverkeer kan worden vrijgegeven is nog niet duidelijk.

Meer uit Buitenland

Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

19 minuten geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

1 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

2 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

5 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

8 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

8 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

8 uur geleden