Drie doden bij aanrijding trein met auto in België
HERNE (ANP/) - In het Belgische Herne zijn drie doden gevallen bij een botsing tussen een trein en een auto bij een spoorwegovergang, heeft spoorwegbeheerder Infrabel maandagavond gemeld. Dat bij het ongelijk drie doden zijn gevallen wordt bevestigd door de burgemeester van het Vlaams-Brabantse plaatsje waar het ongeval plaatsvond.
Het ongeval vond rond 21.30 uur plaats met een trein die vanuit Brussel op weg was naar Doornik. Volgens burgemeester Kris Poelaert worden de doden momenteel nog geïdentificeerd. "Bij het ongeval werd de verkeerssignalatie genegeerd", aldus de burgemeester.
Infrabel bevestigt dat het ongeluk waarschijnlijk niet is ontstaan door een mankement aan de slagbomen. Uit camerabeelden blijkt volgens de spoorwegbeheerder dat die gesloten waren. "Dat wijst in de richting van dat de auto mogelijk een slalom heeft gemaakt, maar het onderzoek moet uiteraard uitwijzen wat er juist gebeurd is", aldus de woordvoerder.
In de trein zaten 25 passagiers. Zij konden laat in de avond met een bus worden opgehaald. Of het spoor dinsdag weer voor treinverkeer kan worden vrijgegeven is nog niet duidelijk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
12 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
3 uur geleden