Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie dagen van rouw in Peru na dood oud-president Fujimori

Drie dagen van rouw in Peru na dood oud-president Fujimori

LIMA (ANP/AFP) - Peru houdt drie dagen van nationale rouw om de dood van oud-president Alberto Fujimori (86). Zijn lichaam wordt volgens zijn dochter Keiko donderdag overgebracht naar het Museo de la Nación in hoofdstad Lima, waar mensen afscheid van hem kunnen nemen. Zaterdag krijgt hij een staatsbegrafenis.

Fujimori leidde Peru van 1990 tot 2000 met ijzeren vuist, maar werd toen afgezet voor corruptie. Hij zat zestien jaar in de gevangenis voor misdaden tegen de menselijkheid, maar kreeg in 2023 gratie vanwege zijn slechte gezondheid. Volgens een decreet, dat is ondertekend door de huidige president Dina Boluarte, krijgt Fujimori nu gewoon de "begrafenis die past bij een president".

De oud-president overleed aan kanker, meldde zijn dochter woensdag. In juli had hij nog aangekondigd mee te willen doen aan de presidentsverkiezingen in 2026. Fujimori heeft nog veel aanhangers, maar staat ook bekend om zijn spijkerharde aanpak van "terrorisme". Hij voerde een oorlog tegen linkse rebellenbewegingen, waarbij zeker 69.000 mensen zijn gedood en nog eens 21.000 mensen vermist zijn geraakt. Fujimori werd veroordeeld omdat hij verantwoordelijk was voor bloedbaden die zijn doodseskaders hadden aangericht in 1991 en 1992.

Meer uit Buitenland

Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

18 minuten geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

1 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

2 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

4 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden