Drie dagen van nationale rouw in Griekenland na treinramp
ATHENE (ANP) - De Griekse regering heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van de treinramp bij Makrychori, ten noorden van de stad Larissa. Bij dit dodelijkste ongeluk ooit op het spoor in het land zijn voor zover bekend bijna veertig doden en 85 gewonden gevallen. Van de vooralsnog 66 gewonden die in ziekenhuizen zijn opgenomen liggen er zes in de intensieve zorg.
De president en de premier van Griekenland, respectievelijk Katerina Sakellaropoulou en Kyriakos Mitsotakis, gaan naar de plek van de ramp die circa 225 kilometer ten noorden van Athene ligt. De president keert daardoor vervroegd terug van een bezoek aan Moldavië.
De botsing tussen een vrachttrein met twee mensen aan boord en een passagierstrein, die 342 passagiers en tien bemanningsleden naar de Noord-Griekse havenstad Thessaloniki vervoerde, was op een traject met dubbel spoor. Het is nog een raadsel waarom de twee treinen geruime tijd op hetzelfde spoor reden en frontaal in botsing kwamen. Vermoed wordt dat ernstige fouten zijn gemaakt bij de verkeersleiding. De getroffen spoorwegmaatschappij Hellenic Train legt het treinverkeer om 12.00 uur in heel het land stil, meldde de krant Kathimerini. Hellenic Train is een particuliere onderneming die de belangrijkste spoorverbindingen in Griekenland verzorgt.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
9 uur geleden