Drie dagen van nationale rouw in Griekenland na treinramp
ATHENE (ANP) - De Griekse regering heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van de treinramp bij Makrychori, ten noorden van de stad Larissa. Bij dit dodelijkste ongeluk ooit op het spoor in het land zijn voor zover bekend bijna veertig doden en 85 gewonden gevallen. Van de vooralsnog 66 gewonden die in ziekenhuizen zijn opgenomen liggen er zes in de intensieve zorg.
De president en de premier van Griekenland, respectievelijk Katerina Sakellaropoulou en Kyriakos Mitsotakis, gaan naar de plek van de ramp die circa 225 kilometer ten noorden van Athene ligt. De president keert daardoor vervroegd terug van een bezoek aan Moldavië.
De botsing tussen een vrachttrein met twee mensen aan boord en een passagierstrein, die 342 passagiers en tien bemanningsleden naar de Noord-Griekse havenstad Thessaloniki vervoerde, was op een traject met dubbel spoor. Het is nog een raadsel waarom de twee treinen geruime tijd op hetzelfde spoor reden en frontaal in botsing kwamen. Vermoed wordt dat ernstige fouten zijn gemaakt bij de verkeersleiding. De getroffen spoorwegmaatschappij Hellenic Train legt het treinverkeer om 12.00 uur in heel het land stil, meldde de krant Kathimerini. Hellenic Train is een particuliere onderneming die de belangrijkste spoorverbindingen in Griekenland verzorgt.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
9 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
11 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
11 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
12 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
14 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
15 uur geleden