Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie dagen van nationale rouw in Griekenland na treinramp

Drie dagen van nationale rouw in Griekenland na treinramp

ATHENE (ANP) - De Griekse regering heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van de treinramp bij Makrychori, ten noorden van de stad Larissa. Bij dit dodelijkste ongeluk ooit op het spoor in het land zijn voor zover bekend bijna veertig doden en 85 gewonden gevallen. Van de vooralsnog 66 gewonden die in ziekenhuizen zijn opgenomen liggen er zes in de intensieve zorg.

De president en de premier van Griekenland, respectievelijk Katerina Sakellaropoulou en Kyriakos Mitsotakis, gaan naar de plek van de ramp die circa 225 kilometer ten noorden van Athene ligt. De president keert daardoor vervroegd terug van een bezoek aan Moldavië.

De botsing tussen een vrachttrein met twee mensen aan boord en een passagierstrein, die 342 passagiers en tien bemanningsleden naar de Noord-Griekse havenstad Thessaloniki vervoerde, was op een traject met dubbel spoor. Het is nog een raadsel waarom de twee treinen geruime tijd op hetzelfde spoor reden en frontaal in botsing kwamen. Vermoed wordt dat ernstige fouten zijn gemaakt bij de verkeersleiding. De getroffen spoorwegmaatschappij Hellenic Train legt het treinverkeer om 12.00 uur in heel het land stil, meldde de krant Kathimerini. Hellenic Train is een particuliere onderneming die de belangrijkste spoorverbindingen in Griekenland verzorgt.

Meer uit Buitenland

Internetblokkade Iran gaat zevende dag in

TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.

6 minuten geleden
Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

6 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

6 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

7 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

8 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

8 uur geleden