Drie bussen arriveren onder politiebeveiliging bij Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Bij luchthaven Schiphol zijn rond 12.30 uur drie dubbeldekkers aangekomen onder begeleiding van politie op motoren en vijf ME-busjes, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het is niet bekend waar de bussen precies vandaan komen. Er zaten tientallen mensen in. De marechaussee stond klaar om de mensen uit de bussen op te vangen en naar binnen te begeleiden.
Op de luchthaven is een incheckbalie voor vluchten naar Tel Aviv met politielinten afgezet. De mensen uit de bussen werden via een aparte, afgezette route naar de afgesloten, beveiligde vertrekplek begeleid. Ook daar is veel marechaussee aanwezig. Media worden op afstand gehouden.
Een politiewoordvoerder bevestigt dat het supporters van Maccabi Tel Aviv waren die in de bussen zaten. De politie faciliteerde de ritten. Om veiligheidsredenen wil de woordvoerder niet zeggen waar de bussen vandaan kwamen.
Extra vluchten
In het overzicht van de luchthaven is te zien dat er zes vluchten gepland staan voor vrijdag van Amsterdam naar Tel Aviv in Israël. Eerder op de dag waren dit er nog drie. Het vertrek van de eerste vlucht staat gepland om 13.55 uur, de tweede om 15.00 uur. Een woordvoerster van Schiphol verwijst voor details naar het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Ze wil alleen zeggen dat Schiphol ingaat op verzoeken van het ministerie voor extra vluchten. Het ministerie wil niet reageren.
Na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv was er veel geweld in de hoofdstad tegen Maccabi-fans.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.
15 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.
15 uur geleden