Drie bussen arriveren onder politiebeveiliging bij Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Bij luchthaven Schiphol zijn rond 12.30 uur drie dubbeldekkers aangekomen onder begeleiding van politie op motoren en vijf ME-busjes, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het is niet bekend waar de bussen precies vandaan komen. Er zaten tientallen mensen in. De marechaussee stond klaar om de mensen uit de bussen op te vangen en naar binnen te begeleiden.
Op de luchthaven is een incheckbalie voor vluchten naar Tel Aviv met politielinten afgezet. De mensen uit de bussen werden via een aparte, afgezette route naar de afgesloten, beveiligde vertrekplek begeleid. Ook daar is veel marechaussee aanwezig. Media worden op afstand gehouden.
Een politiewoordvoerder bevestigt dat het supporters van Maccabi Tel Aviv waren die in de bussen zaten. De politie faciliteerde de ritten. Om veiligheidsredenen wil de woordvoerder niet zeggen waar de bussen vandaan kwamen.
Extra vluchten
In het overzicht van de luchthaven is te zien dat er zes vluchten gepland staan voor vrijdag van Amsterdam naar Tel Aviv in Israël. Eerder op de dag waren dit er nog drie. Het vertrek van de eerste vlucht staat gepland om 13.55 uur, de tweede om 15.00 uur. Een woordvoerster van Schiphol verwijst voor details naar het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Ze wil alleen zeggen dat Schiphol ingaat op verzoeken van het ministerie voor extra vluchten. Het ministerie wil niet reageren.
Na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv was er veel geweld in de hoofdstad tegen Maccabi-fans.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
22 uur geleden