Drie bussen arriveren onder politiebeveiliging bij Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Bij luchthaven Schiphol zijn rond 12.30 uur drie dubbeldekkers aangekomen onder begeleiding van politie op motoren en vijf ME-busjes, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het is niet bekend waar de bussen precies vandaan komen. Er zaten tientallen mensen in. De marechaussee stond klaar om de mensen uit de bussen op te vangen en naar binnen te begeleiden.
Op de luchthaven is een incheckbalie voor vluchten naar Tel Aviv met politielinten afgezet. De mensen uit de bussen werden via een aparte, afgezette route naar de afgesloten, beveiligde vertrekplek begeleid. Ook daar is veel marechaussee aanwezig. Media worden op afstand gehouden.
Een politiewoordvoerder bevestigt dat het supporters van Maccabi Tel Aviv waren die in de bussen zaten. De politie faciliteerde de ritten. Om veiligheidsredenen wil de woordvoerder niet zeggen waar de bussen vandaan kwamen.
Extra vluchten
In het overzicht van de luchthaven is te zien dat er zes vluchten gepland staan voor vrijdag van Amsterdam naar Tel Aviv in Israël. Eerder op de dag waren dit er nog drie. Het vertrek van de eerste vlucht staat gepland om 13.55 uur, de tweede om 15.00 uur. Een woordvoerster van Schiphol verwijst voor details naar het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Ze wil alleen zeggen dat Schiphol ingaat op verzoeken van het ministerie voor extra vluchten. Het ministerie wil niet reageren.
Na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv was er veel geweld in de hoofdstad tegen Maccabi-fans.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
2 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
4 uur geleden