Drie boerderijen uitgekocht voor milieuvergunning Lelystad Airport
DEN HAAG (ANP) - De Schiphol Group heeft drie boerderijen uitgekocht om mogelijk te maken dat Lelystad Airport een milieuvergunning krijgt. Dat meldt minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) in twee Kamerbrieven waar Omroep Flevoland over schrijft. Zo kan de luchthaven aan de stikstofregels voldoen. De Tweede Kamer beklaagde zich onlangs over deze praktijk, omdat luchthavens zo boeren die met vergelijkbare problemen zitten de pas afsnijden.
Het was al langer bekend dat de Schiphol Group boerderijen heeft opgekocht, maar nog niet om hoeveel bedrijven het ging voor Lelystad Airport. Eerder is al gemeld dat voor Schiphol negen agrarische bedrijven zijn uitgekocht.
Lelystad Airport is een zogenoemde PAS-melder. Dat is een bedrijf dat onder de oude stikstofwetgeving mocht uitbreiden zonder vergunning en alleen een melding hoefde te maken. Door deze wetgeving trok de Raad van State ongeveer vier jaar geleden een streep, waardoor de luchthaven ineens wel een vergunning nodig had. Een grote groep boeren heeft hetzelfde probleem. Die vinden het oneerlijk dat de staatsdeelneming Schiphol Group bedrijven uitkoopt om stikstofruimte te krijgen, terwijl zij met de problemen blijven zitten.
Van der Wal zegt dat het luchthavenbedrijf handelt volgens de regels. Ze werkt aan wetgeving om meer controle uit te oefenen op de handel in stikstofrechten en tot die tijd kan ze de praktijk niet veranderen. Het verandert de zaak volgens de bewindsvrouw niet dat de Schiphol Group een staatsdeelneming is. Het ministerie van Financiƫn is op afstand geplaatst als meerderheidsaandeelhouder en beslissingen over het bedrijf worden genomen door het bestuur.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
5 uur geleden