Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie blauwhelmen gedood in Centraal-Afrikaanse Republiek

Drie blauwhelmen gedood in Centraal-Afrikaanse Republiek

DEKOA (ANP/AFP/BELGA) - Drie Burundese blauwhelmen zijn in de Centraal-Afrikaanse Republiek gedood door "niet-geïdentificeerde gewapende strijders", melden de Verenigde Naties. Zondag vinden er in het land presidents- en parlementsverkiezingen plaats.

"Drie vredeshandhavers uit Burundi zijn gedood en twee anderen raakten gewond in Dekoa", in het centrum van het land, aldus de VN. Ze werden het slachtoffer van aanvallen van "niet-geïdentificeerde gewapende strijders" in Dekoa en in Bakouma.

De aanvallen vonden plaats nadat de coalitie van rebellengroepen, die sinds een week een offensief voert tegen de overheid, vrijdag zijn eigen staakt-het-vuren had verbroken. Woensdag hadden de rebellen eenzijdig een wapenstilstand van drie dagen afgekondigd in de aanloop naar de verkiezingen. Ze vroegen president Faustin Archange Touadera de verkiezingen op te schorten omdat in hun ogen niet werd voldaan aan de voorwaarden om de stembusgang goed te laten verlopen. De regering weigerde op de eisen in te gaan, waarna de rebellencoalitie aangaf het staakt-het-vuren te beëindigen.

De verkiezingen in het land, dat verwoest werd door burgeroorlogen en dat nog voor twee derde wordt gecontroleerd door gewapende groepen, zijn een grote uitdaging voor president Touadera, de grote favoriet, en voor de internationale gemeenschap.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

18 minuten geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

4 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

5 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

5 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

6 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

7 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

7 uur geleden