Drie arrestaties na racisme tegen Barça-spelers in El Clásico
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse politie heeft drie mensen opgepakt voor racistische uitingen in de richting van twee spelers van FC Barcelona tijdens het uitduel met Real Madrid (0-4) afgelopen maand. Aanvaller Lamine Yamal, maker van de derde Catalaanse treffer in El Clásico, was in ieder geval een van de slachtoffers.
"De gearresteerden deden xenofobe uitspraken die de waardigheid en morele integriteit van beide voetballers schonden", laat de politie weten op X.
Met de Braziliaan Vinícius Júnior was de afgelopen jaren regelmatig een van Reals eigen spelers slachtoffer van racisme. In oktober pakte de Spaanse politie nog vier mannen op voor het coördineren van een racistische onlinehaatcampagne tegen de aanvaller.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Peter Bosz houdt nog geen rekening met de uitwedstrijd van PSV komende woensdag tegen Liverpool in de Champions League. De coach spaart geen spelers in het uitduel met NAC Breda en kiest voor dezelfde basisformatie als de laatste weken.
29 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Chelsea heeft dankzij doelpunten van Pedro Neto en Enzo Fernández de uitwedstrijd tegen Burnley met 2-0 gewonnen. Door de derde overwinning op rij staat de ploeg uit Londen voorlopig op de tweede plaats in de Premier League.
32 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
19 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
23 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
23 uur geleden