Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie arrestaties bij onrust in Groningse binnenstad

Drie arrestaties bij onrust in Groningse binnenstad

GRONINGEN (ANP) - Tijdens een uit de hand gelopen ruzie tussen jongeren in de Groningse binnenstad zijn zaterdagavond zeker drie verdachten opgepakt. Twee personen zijn aangehouden voor het beledigen van agenten en een voor het vernielen van een politieauto. Een agent raakte gewond. Hoe de agent eraan toe is, kon een woordvoerster nog niet zeggen.

Een groep van zo'n zestig jongeren ging in en rond de Herestraat met elkaar op de vuist. Ook werden stenen en flessen naar de politie gegooid. De politie was met meerdere eenheden ter plaatse en moest enkele charges uitvoeren om de groep uit elkaar te drijven.

Wat precies de aanleiding voor de knokpartij is, kan de politie niet zeggen. Tegen 21.00 uur leek de rust in het centrum teruggekeerd.

In de binnenstad van Groningen is het sinds woensdag extra druk vanwege Eurosonic Noorderslag (ESNS). Zaterdag draait het om Nederlandse muziek op het festival.

Meer uit Binnenland

Fietser zwaargewond in Ambt Delden, automobilist aangehouden

AMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden
Rapport: drones bij Nederlandse bases van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.

5 uur geleden
Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

12 uur geleden
Ruim 1800 leegstaande woningen in Amsterdam weer bewoonbaar

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.

13 uur geleden
ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

14 uur geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

15 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

15 uur geleden