Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie arrestaties bij onrust in Groningse binnenstad

Drie arrestaties bij onrust in Groningse binnenstad

GRONINGEN (ANP) - Tijdens een uit de hand gelopen ruzie tussen jongeren in de Groningse binnenstad zijn zaterdagavond zeker drie verdachten opgepakt. Twee personen zijn aangehouden voor het beledigen van agenten en een voor het vernielen van een politieauto. Een agent raakte gewond. Hoe de agent eraan toe is, kon een woordvoerster nog niet zeggen.

Een groep van zo'n zestig jongeren ging in en rond de Herestraat met elkaar op de vuist. Ook werden stenen en flessen naar de politie gegooid. De politie was met meerdere eenheden ter plaatse en moest enkele charges uitvoeren om de groep uit elkaar te drijven.

Wat precies de aanleiding voor de knokpartij is, kan de politie niet zeggen. Tegen 21.00 uur leek de rust in het centrum teruggekeerd.

In de binnenstad van Groningen is het sinds woensdag extra druk vanwege Eurosonic Noorderslag (ESNS). Zaterdag draait het om Nederlandse muziek op het festival.

Meer uit Binnenland

Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

1 uur geleden
Ruim kwart van reizen in openbaar vervoer met nieuw systeem OVpay

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.

1 uur geleden
Boot met migranten ging water op vanaf Nederlands grondgebied

CADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

2 uur geleden
Rechtbank leest verklaringen slachtoffers Tarwekamp voor

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.

2 uur geleden
Kabinet wil binnen paar weken oplossing betalingsverkeer ICC

DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".

5 uur geleden
Vermeende uitvoerder over explosie Tarwekamp: in een film beland

DEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.

6 uur geleden
Schiphol neemt meerderheidsbelang in noodlijdend vliegveld MAA

MAASTRICHT (ANP) - Schiphol wil een meerderheidsbelang van 80 procent nemen in Maastricht Aachen Airport (MAA). De provincie Limburg bezit nu 60 procent van de aandelen in het verlieslijdende vliegveld in de gemeente Beek en de Schiphol Group de overige 40 procent. Schiphol trekt ruim 4 miljoen euro uit voor het verwerven van de aandelen en wil de komende jaren in totaal 33 miljoen euro investeren in MAA, zegt financieel topman Robert Carsouw.

6 uur geleden