Drie arrestaties bij demonstratie coronamaatregelen Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondag drie mensen opgepakt tijdens een protest tegen de coronamaatregelen in Den Haag, zo meldt een woordvoerder van de politie. Het drietal zit vast voor belediging.
De aanhoudingen vonden plaats tegen het einde van de demonstratie. De politie kan desgevraagd nog niet melden of het gaat om mannen of vrouwen. Vanaf het Malieveld werd een mars om het centrum van de stad gehouden. De grove schatting van de politie is dat er "een paar duizend mensen" meeliepen met de demonstratie.
Deelnemers hadden spandoeken en borden. Hierop was onder meer te lezen dat ze voor de vrijheid en tegen de QR-code zijn. Ook reden er voertuigen met muziek mee. Op beelden was ook een Russische vlag te zien. Rond 16.00 uur keerden de demonstranten na hun mars terug op het Malieveld.
Het protest was georganiseerd door meerdere groeperingen, waaronder Nederland in Verzet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
1 uur geledenBREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.
1 uur geleden