Drie arrestaties bij demonstratie coronamaatregelen Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondag drie mensen opgepakt tijdens een protest tegen de coronamaatregelen in Den Haag, zo meldt een woordvoerder van de politie. Het drietal zit vast voor belediging.
De aanhoudingen vonden plaats tegen het einde van de demonstratie. De politie kan desgevraagd nog niet melden of het gaat om mannen of vrouwen. Vanaf het Malieveld werd een mars om het centrum van de stad gehouden. De grove schatting van de politie is dat er "een paar duizend mensen" meeliepen met de demonstratie.
Deelnemers hadden spandoeken en borden. Hierop was onder meer te lezen dat ze voor de vrijheid en tegen de QR-code zijn. Ook reden er voertuigen met muziek mee. Op beelden was ook een Russische vlag te zien. Rond 16.00 uur keerden de demonstranten na hun mars terug op het Malieveld.
Het protest was georganiseerd door meerdere groeperingen, waaronder Nederland in Verzet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
11 uur geleden