Drie arrestaties bij demonstratie coronamaatregelen Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondag drie mensen opgepakt tijdens een protest tegen de coronamaatregelen in Den Haag, zo meldt een woordvoerder van de politie. Het drietal zit vast voor belediging.
De aanhoudingen vonden plaats tegen het einde van de demonstratie. De politie kan desgevraagd nog niet melden of het gaat om mannen of vrouwen. Vanaf het Malieveld werd een mars om het centrum van de stad gehouden. De grove schatting van de politie is dat er "een paar duizend mensen" meeliepen met de demonstratie.
Deelnemers hadden spandoeken en borden. Hierop was onder meer te lezen dat ze voor de vrijheid en tegen de QR-code zijn. Ook reden er voertuigen met muziek mee. Op beelden was ook een Russische vlag te zien. Rond 16.00 uur keerden de demonstranten na hun mars terug op het Malieveld.
Het protest was georganiseerd door meerdere groeperingen, waaronder Nederland in Verzet.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
3 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
11 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
12 uur geleden