Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Amerikaanse militairen gedood bij drone-aanval in Jordanië

Drie Amerikaanse militairen gedood bij drone-aanval in Jordanië

AMMAN (ANP) - Bij een drone-aanval op een kleine Amerikaanse legerpost in het noordoosten van Jordanië zijn drie Amerikaanse militairen omgekomen, 25 soldaten raakten gewond. Dat meldt het Amerikaanse commandocentrum in de regio, Centcom. Het was de eerste keer sinds het begin van de oorlog in Gaza dat Amerikaanse troepen door vijandelijk vuur in het Midden-Oosten zijn gedood.

Volgens het Witte Huis is de aanslag uitgevoerd door "radicale, door Iran gesteunde militante groepen die actief zijn in Syrië en Irak", zonder een groep of beweging bij naam te noemen. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist. In de verklaring zei president Joe Biden dat de VS de aanslag niet onbeantwoord zullen laten: "En twijfel er niet aan: we zullen alle verantwoordelijken ter verantwoording roepen op een tijdstip en op een manier die wij zelf kiezen."

Het is onduidelijk waarom de luchtverdediging er niet in slaagde de drone te onderscheppen. Amerikaanse troepen zijn in het noordoosten van Jordanië als onderdeel van een "adviserende en ondersteunende missie" met Jordanië, aldus CNN.

Terroristische aanval

Jordanië heeft de "terroristische aanval" op de Amerikanen veroordeeld. Eerder had een Jordaanse regeringswoordvoerder gezegd dat de aanval plaatsvond op een Amerikaanse basis in Syrië, nabij de grens, maar niet op Jordaans grondgebied. Daar zijn de Jordaniërs inmiddels op teruggekomen.

Vrijdag waren er meer dan 158 aanvallen op Amerikaanse en coalitietroepen in Irak en Syrië. Die aanvallen veroorzaakten volgens Amerikaanse functionarissen echter geen ernstig letsel of schade aan de infrastructuur, meldt CNN.

In een eerder opgenomen interview met ABC News dat zondagochtend werd uitgezonden, zei de Amerikaanse topgeneraal Charles Brown dat een belangrijke taak van het leger is om ervoor te zorgen dat het conflict in Gaza zich niet uitbreidt tot een grotere oorlog in het Midden-Oosten. "Het doel is om militanten af te schrikken. We willen geen pad van grotere escalatie inslaan dat leidt tot een veel breder conflict binnen de regio."

Meer uit Buitenland

Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

13 minuten geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

18 minuten geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

2 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

3 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

4 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

4 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

5 uur geleden