Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Amerikaanse militairen gedood bij drone-aanval in Jordanië

Drie Amerikaanse militairen gedood bij drone-aanval in Jordanië

AMMAN (ANP) - Bij een drone-aanval op een kleine Amerikaanse legerpost in het noordoosten van Jordanië zijn drie Amerikaanse militairen omgekomen, 25 soldaten raakten gewond. Dat meldt het Amerikaanse commandocentrum in de regio, Centcom. Het was de eerste keer sinds het begin van de oorlog in Gaza dat Amerikaanse troepen door vijandelijk vuur in het Midden-Oosten zijn gedood.

Volgens het Witte Huis is de aanslag uitgevoerd door "radicale, door Iran gesteunde militante groepen die actief zijn in Syrië en Irak", zonder een groep of beweging bij naam te noemen. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist. In de verklaring zei president Joe Biden dat de VS de aanslag niet onbeantwoord zullen laten: "En twijfel er niet aan: we zullen alle verantwoordelijken ter verantwoording roepen op een tijdstip en op een manier die wij zelf kiezen."

Het is onduidelijk waarom de luchtverdediging er niet in slaagde de drone te onderscheppen. Amerikaanse troepen zijn in het noordoosten van Jordanië als onderdeel van een "adviserende en ondersteunende missie" met Jordanië, aldus CNN.

Terroristische aanval

Jordanië heeft de "terroristische aanval" op de Amerikanen veroordeeld. Eerder had een Jordaanse regeringswoordvoerder gezegd dat de aanval plaatsvond op een Amerikaanse basis in Syrië, nabij de grens, maar niet op Jordaans grondgebied. Daar zijn de Jordaniërs inmiddels op teruggekomen.

Vrijdag waren er meer dan 158 aanvallen op Amerikaanse en coalitietroepen in Irak en Syrië. Die aanvallen veroorzaakten volgens Amerikaanse functionarissen echter geen ernstig letsel of schade aan de infrastructuur, meldt CNN.

In een eerder opgenomen interview met ABC News dat zondagochtend werd uitgezonden, zei de Amerikaanse topgeneraal Charles Brown dat een belangrijke taak van het leger is om ervoor te zorgen dat het conflict in Gaza zich niet uitbreidt tot een grotere oorlog in het Midden-Oosten. "Het doel is om militanten af te schrikken. We willen geen pad van grotere escalatie inslaan dat leidt tot een veel breder conflict binnen de regio."

Meer uit Buitenland

Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

22 minuten geleden
Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

1 uur geleden
Leger VS doodt vier mensen bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).

1 uur geleden
Studie: AI-bots geven in helft gevallen misleidend medisch advies

LONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.

1 uur geleden
Rechtse Peruaanse kandidaat López eist nietigverklaring stemming

LIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.

1 uur geleden
Vance: wantrouwen tussen VS en Iran niet zomaar weg te nemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.

1 uur geleden
Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

4 uur geleden