Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Ajax-supporters krijgen maanden cel voor geweld tegen politie

Drie Ajax-supporters krijgen maanden cel voor geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag twee Ajax-aanhangers veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, voor hun rol in de rellen bij de Johan Cruijff-ArenA na een gestaakt duel met Feyenoord eind september. Een derde Ajax-supporter kreeg vier maanden cel waarvan twee voorwaardelijk. Alle drie mogen ze twee jaar niet in de Johan Cruijff ArenA en omgeving komen en één van hen moet een schadevergoeding van 450 euro betalen aan een agent die gewond raakte.

De straffen vielen lager uit dan dat de officier van justitie had geëist. Hij pleitte tijdens de snelrechtzitting voor celstraffen van zes maanden, waarvan in twee gevallen vier maanden voorwaardelijk en in het derde geval drie maanden voorwaardelijk. Ook vroeg hij om gebiedsverboden van vijf jaar. De veroordeelde supporters zijn donderdag vrijgelaten, en ze moeten op een later moment terugkomen om hun straf uit te zitten.

De supporters, van 21, 27 en 32 jaar uit Purmerend, Dordrecht en Wormerveer, werden twee weken geleden aangehouden en zaten sindsdien vast. Ze werden verdacht van geweld tegen de politie. De fans bekenden alle drie dat ze met stenen of andere voorwerpen naar de politie hebben gegooid. Ze betuigden spijt en zeiden dat ze handelden uit emotie en frustratie over de slechte prestaties van hun club.

Fors geweld

De officier van justitie zei tijdens de zitting dat er sprake was van fors geweld, en dat daarom een stevige straf op zijn plaats is. "Geweld tegen politie is niet aanvaardbaar", en het "kan niet zo zijn dat ouders met kinderen niet meer naar Ajax durven te gaan", zo zei hij. Ook de politierechter noemde het geweld tegen de politie "indrukwekkend en beangstigend" en hoopt dat de opgelegde straffen een afschrikwekkende werking hebben.

Op zondag 24 september werd de wedstrijd Ajax - Feyenoord definitief gestaakt, omdat er tweemaal vuurwerk op het veld was gegooid. Daarna werden vernielingen aangericht bij de hoofdingang van het stadion. Er werden stenen, flessen en vuurwerk naar de ME gegooid, die uiteindelijk traangas gebruikte om de rust te laten wederkeren.

Eerder deze maand verschenen zes andere relschoppers al voor de rechter. Zij kregen wat lagere straffen: vijf van hen kregen dertien of zestien dagen cel en taakstraffen tot honderd uur. Eén persoon werd vrijgesproken. Het OM eiste ook in deze zaken fors hogere straffen en gaat tegen alle zes vonnissen in hoger beroep.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

6 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

6 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

9 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

10 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

13 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

15 uur geleden