Drie Ajax-supporters krijgen maanden cel voor geweld tegen politie
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag twee Ajax-aanhangers veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, voor hun rol in de rellen bij de Johan Cruijff-ArenA na een gestaakt duel met Feyenoord eind september. Een derde Ajax-supporter kreeg vier maanden cel waarvan twee voorwaardelijk. Alle drie mogen ze twee jaar niet in de Johan Cruijff ArenA en omgeving komen en één van hen moet een schadevergoeding van 450 euro betalen aan een agent die gewond raakte.
De straffen vielen lager uit dan dat de officier van justitie had geëist. Hij pleitte tijdens de snelrechtzitting voor celstraffen van zes maanden, waarvan in twee gevallen vier maanden voorwaardelijk en in het derde geval drie maanden voorwaardelijk. Ook vroeg hij om gebiedsverboden van vijf jaar. De veroordeelde supporters zijn donderdag vrijgelaten, en ze moeten op een later moment terugkomen om hun straf uit te zitten.
De supporters, van 21, 27 en 32 jaar uit Purmerend, Dordrecht en Wormerveer, werden twee weken geleden aangehouden en zaten sindsdien vast. Ze werden verdacht van geweld tegen de politie. De fans bekenden alle drie dat ze met stenen of andere voorwerpen naar de politie hebben gegooid. Ze betuigden spijt en zeiden dat ze handelden uit emotie en frustratie over de slechte prestaties van hun club.
Fors geweld
De officier van justitie zei tijdens de zitting dat er sprake was van fors geweld, en dat daarom een stevige straf op zijn plaats is. "Geweld tegen politie is niet aanvaardbaar", en het "kan niet zo zijn dat ouders met kinderen niet meer naar Ajax durven te gaan", zo zei hij. Ook de politierechter noemde het geweld tegen de politie "indrukwekkend en beangstigend" en hoopt dat de opgelegde straffen een afschrikwekkende werking hebben.
Op zondag 24 september werd de wedstrijd Ajax - Feyenoord definitief gestaakt, omdat er tweemaal vuurwerk op het veld was gegooid. Daarna werden vernielingen aangericht bij de hoofdingang van het stadion. Er werden stenen, flessen en vuurwerk naar de ME gegooid, die uiteindelijk traangas gebruikte om de rust te laten wederkeren.
Eerder deze maand verschenen zes andere relschoppers al voor de rechter. Zij kregen wat lagere straffen: vijf van hen kregen dertien of zestien dagen cel en taakstraffen tot honderd uur. Eén persoon werd vrijgesproken. Het OM eiste ook in deze zaken fors hogere straffen en gaat tegen alle zes vonnissen in hoger beroep.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
3 uur geleden