Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Ajax-supporters krijgen maanden cel voor geweld tegen politie

Drie Ajax-supporters krijgen maanden cel voor geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag twee Ajax-aanhangers veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, voor hun rol in de rellen bij de Johan Cruijff-ArenA na een gestaakt duel met Feyenoord eind september. Een derde Ajax-supporter kreeg vier maanden cel waarvan twee voorwaardelijk. Alle drie mogen ze twee jaar niet in de Johan Cruijff ArenA en omgeving komen en één van hen moet een schadevergoeding van 450 euro betalen aan een agent die gewond raakte.

De straffen vielen lager uit dan dat de officier van justitie had geëist. Hij pleitte tijdens de snelrechtzitting voor celstraffen van zes maanden, waarvan in twee gevallen vier maanden voorwaardelijk en in het derde geval drie maanden voorwaardelijk. Ook vroeg hij om gebiedsverboden van vijf jaar. De veroordeelde supporters zijn donderdag vrijgelaten, en ze moeten op een later moment terugkomen om hun straf uit te zitten.

De supporters, van 21, 27 en 32 jaar uit Purmerend, Dordrecht en Wormerveer, werden twee weken geleden aangehouden en zaten sindsdien vast. Ze werden verdacht van geweld tegen de politie. De fans bekenden alle drie dat ze met stenen of andere voorwerpen naar de politie hebben gegooid. Ze betuigden spijt en zeiden dat ze handelden uit emotie en frustratie over de slechte prestaties van hun club.

Fors geweld

De officier van justitie zei tijdens de zitting dat er sprake was van fors geweld, en dat daarom een stevige straf op zijn plaats is. "Geweld tegen politie is niet aanvaardbaar", en het "kan niet zo zijn dat ouders met kinderen niet meer naar Ajax durven te gaan", zo zei hij. Ook de politierechter noemde het geweld tegen de politie "indrukwekkend en beangstigend" en hoopt dat de opgelegde straffen een afschrikwekkende werking hebben.

Op zondag 24 september werd de wedstrijd Ajax - Feyenoord definitief gestaakt, omdat er tweemaal vuurwerk op het veld was gegooid. Daarna werden vernielingen aangericht bij de hoofdingang van het stadion. Er werden stenen, flessen en vuurwerk naar de ME gegooid, die uiteindelijk traangas gebruikte om de rust te laten wederkeren.

Eerder deze maand verschenen zes andere relschoppers al voor de rechter. Zij kregen wat lagere straffen: vijf van hen kregen dertien of zestien dagen cel en taakstraffen tot honderd uur. Eén persoon werd vrijgesproken. Het OM eiste ook in deze zaken fors hogere straffen en gaat tegen alle zes vonnissen in hoger beroep.

Meer uit Voetbal

Ajax-vrouwen laten in ArenA punten liggen tegen Feyenoord: 0-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.

1 uur geleden
Excelsior boekt ruime en belangrijke zege op FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.

2 uur geleden
Trainer Hoefkens van NAC maakt het goed na controle in ziekenhuis

BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.

7 uur geleden
Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

17 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

17 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

18 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

19 uur geleden