Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie agenten schuldig aan schenden rechten George Floyd

Drie agenten schuldig aan schenden rechten George Floyd

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Drie ex-agenten van de Amerikaanse stad Minneapolis hebben de grondwettelijke rechten van George Floyd geschonden door hem geen hulp te bieden. De zwarte man stierf in mei 2020 tijdens een hardhandige arrestatie door een andere agent.

Een jury heeft bepaald dat Tou Thao (36), Alexander Kueng (28) en Thomas Lane (38) schuldig zijn. De openbaar aanklagers betoogden dat de mannen door trainingen en "goed menselijk fatsoen" hadden moeten weten dat ze Floyd moesten helpen toen hij om hulp vroeg.

Hun collega Derek Chauvin drukte langer dan negen minuten met zijn knie op Floyds nek, waardoor Floyd kwam te overlijden. De witte ex-agent werd vorig jaar veroordeeld tot 22,5 jaar cel. Hij pleitte eind vorig jaar in een andere zaak schuldig aan het schenden van Floyds rechten. Er is nog geen straf bekend, ook niet voor Thao, Keung en Lane.

De drie agenten zeiden in de rechtbank te begrijpen dat ze zorg dragen voor arrestanten, maar ook dat ze zich niet realiseerden dat Floyd dringend medische hulp nodig had of dat Chauvin buitensporig geweld gebruikte. Ze benadrukten ook dat Chauvin de agent ter plaatse was met de meeste ervaring en daardoor dachten ze dat Chauvin wist wat hij deed.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

1 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

2 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

3 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

5 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

5 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

7 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

7 uur geleden