Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie agenten schuldig aan schenden rechten George Floyd

Drie agenten schuldig aan schenden rechten George Floyd

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Drie ex-agenten van de Amerikaanse stad Minneapolis hebben de grondwettelijke rechten van George Floyd geschonden door hem geen hulp te bieden. De zwarte man stierf in mei 2020 tijdens een hardhandige arrestatie door een andere agent.

Een jury heeft bepaald dat Tou Thao (36), Alexander Kueng (28) en Thomas Lane (38) schuldig zijn. De openbaar aanklagers betoogden dat de mannen door trainingen en "goed menselijk fatsoen" hadden moeten weten dat ze Floyd moesten helpen toen hij om hulp vroeg.

Hun collega Derek Chauvin drukte langer dan negen minuten met zijn knie op Floyds nek, waardoor Floyd kwam te overlijden. De witte ex-agent werd vorig jaar veroordeeld tot 22,5 jaar cel. Hij pleitte eind vorig jaar in een andere zaak schuldig aan het schenden van Floyds rechten. Er is nog geen straf bekend, ook niet voor Thao, Keung en Lane.

De drie agenten zeiden in de rechtbank te begrijpen dat ze zorg dragen voor arrestanten, maar ook dat ze zich niet realiseerden dat Floyd dringend medische hulp nodig had of dat Chauvin buitensporig geweld gebruikte. Ze benadrukten ook dat Chauvin de agent ter plaatse was met de meeste ervaring en daardoor dachten ze dat Chauvin wist wat hij deed.

Meer uit Buitenland

Boegeroep bij beelden Amerikaanse vicepresident Vance in Milaan

MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.

2 uur geleden
Iran meldt einde aan onderhandelingen met VS

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.

4 uur geleden
Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

6 uur geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

7 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

8 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

9 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

10 uur geleden