Drie agenten schuldig aan schenden rechten George Floyd
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Drie ex-agenten van de Amerikaanse stad Minneapolis hebben de grondwettelijke rechten van George Floyd geschonden door hem geen hulp te bieden. De zwarte man stierf in mei 2020 tijdens een hardhandige arrestatie door een andere agent.
Een jury heeft bepaald dat Tou Thao (36), Alexander Kueng (28) en Thomas Lane (38) schuldig zijn. De openbaar aanklagers betoogden dat de mannen door trainingen en "goed menselijk fatsoen" hadden moeten weten dat ze Floyd moesten helpen toen hij om hulp vroeg.
Hun collega Derek Chauvin drukte langer dan negen minuten met zijn knie op Floyds nek, waardoor Floyd kwam te overlijden. De witte ex-agent werd vorig jaar veroordeeld tot 22,5 jaar cel. Hij pleitte eind vorig jaar in een andere zaak schuldig aan het schenden van Floyds rechten. Er is nog geen straf bekend, ook niet voor Thao, Keung en Lane.
De drie agenten zeiden in de rechtbank te begrijpen dat ze zorg dragen voor arrestanten, maar ook dat ze zich niet realiseerden dat Floyd dringend medische hulp nodig had of dat Chauvin buitensporig geweld gebruikte. Ze benadrukten ook dat Chauvin de agent ter plaatse was met de meeste ervaring en daardoor dachten ze dat Chauvin wist wat hij deed.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
48 minuten geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
9 uur geleden