
Drie afgelastingen in Belgische Pro League na besmettingsgolf
CHARLEROI (ANP) - Het coronavirus slaat hard toe in het Belgische profvoetbal. Drie wedsrijden uit de Jupiler Pro League, de hoogste competitie, gaan dit weekeinde niet door vanwege een te groot aantal besmetttingen met Covid-19.
Nadat de Pro League eerder het voor zondag geplande duel tussen Charleroi en Waasland-Beveren uitstelde, besloot de profliga kort daarna ook de wedstrijden Eupen tegen KV Mechelen en Cercle Brugge tegen Moeskroen, die voor zaterdag op het programma stonden, af te gelasten.
Waasland-Beveren, Mechelen en Moeskroen vroegen volgens de protocollen zelf om uitstel, omdat er binnen hun spelersgroepen meer dan zeven coronabesmettingen waren vastgesteld.
Waasland-Beveren heeft inmiddels zeventien coronagevallen: veertien spelers en drie medewerkers. Het is al de tweede opeenvolgende wedstrijd die de club moet uitstellen vanwege corona. Het duel met Oostende, dat afgelopen maandag stond gepland, kon ook al niet doorgaan.
Bij Mechelen heeft een laatste testronde zeven nieuwe coronabesmettingen opgeleverd, waarmee de club nu kampt met tien gevallen. Moeskroen bleef evenmin gespaard. Daar moest de club vrijdag vernemen dat er vier nieuwe positieve gevallen waren bijgekomen. Die club telt nu in totaal dertien besmettingen.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli is de nieuwe koploper in de Serie A. Trainer Antonio Conte zag zijn elftal met 2-0 winnen van Torino. Napoli profiteerde daarmee optimaal van de tweede achtereenvolgende competitienederlaag van regerend kampioen Internazionale, eerder op zondag tegen AS Roma (0-1).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk stelt dat het winnen van het kampioenschap voor Liverpool nooit iets vanzelfsprekends zal zijn. Dat zei de aanvoerder van de club die na een zege (5-1) op Tottenham Hotspur voor de twintigste keer de titel van Engeland veroverde. "Het is speciaal en het is iets dat we niet voor lief nemen. Het was verbazingwekkend vandaag", vertelde de Nederlandse international tegen Sky Sports terwijl zijn trainer Arne Slot en zijn ploeggenoten een ereronde op Anfield liepen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) betrok zijn voorganger Jürgen Klopp bij het binnenhalen van de landstitel met FC Liverpool. "Het voelt heel goed, mijn dank gaat uit naar Jürgen Klopp", zei Slot lachend op het veld van Anfield. Slot scandeerde daarna samen met de fans van Liverpool de naam van de Duitse coach. Zoals Klopp vorig jaar de aanhang opdroeg Slot toe te zingen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool stond al met 3-1 voor in de kampioenswedstrijd tegen Tottenham Hotspur en desondanks maakte Arne Slot zich met woeste gebaren druk langs de lijn. Het tekent de Nederlandse succescoach voor wie elk detail tijdens een wedstrijd van belang is. Pas nadat scheidsrechter Thomas Bramall op Anfield voor het laatst had gefloten, verscheen er een brede grijns op het gezicht van Slot. De grijns van een kampioen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) is met FC Liverpool kampioen van Engeland geworden. Hij is de eerste Nederlandse coach die de titel in de Premier League verovert. Liverpool had op Anfield aan een 5-1-overwinning op Tottenham Hotspur meer dan genoeg om het twintigste kampioenschap in de clubgeschiedenis binnen te halen. Nummer 2 Arsenal staat met nog vier wedstrijden te gaan op een onoverbrugbare achterstand van vijftien punten.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft zondag nagelaten om te winnen van Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk kreeg genoeg kansen tegen de bekerwinnaar, maar scoren bleek opnieuw lastig: 0-0. Almere is met 21 doelpunten de minst trefzekere ploeg uit de Eredivisie en ziet degradatie naderen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor trainer Maurice Steijn zorgde een gelijkspel met Sparta Rotterdam (1-1) tegen zijn oude club Ajax niet voor extra vreugde. "Ik hou er niet van om te zeggen dat ik de morele winnaar ben", zei hij. "Ik ben gewoon blij met dit punt."
9 uur geleden