Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet

Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse speciale aanklager David Weiss heeft zoals verwacht drie aanklachten ingediend tegen Hunter Biden, de zoon van president Joe Biden. Hunter Biden zou de wapenwet hebben overtreden door onder meer "als drugsverslaafde onrechtmatig een vuurwapen te bezitten". Het is de eerste keer dat een kind van een zittende president is aangeklaagd.

De 53-jarige Biden leek eerder een deal te hebben gesloten met justitie om vervolging te voorkomen. Hij zou schuldig pleiten aan belastingontduiking om niet aangeklaagd te worden om overtreding van de wapenwet. Die afspraak hield geen stand, waarop Weiss vorige week aankondigde Biden aan te zullen klagen.

Biden kocht vijf jaar geleden een revolver in een periode waarover hij later heeft toegegeven dat hij destijds drugsverslaafd was. Hij zou dat bij de aankoop niet hebben aangegeven op formulieren en dus hebben gelogen. Bij een veroordeling is de hoogst mogelijke straf tien jaar cel, maar in de praktijk vallen de straffen in dergelijke rechtszaken lager uit.

Vaker in het nieuws

De verdediging beweert dat hun cliënt onder meer vanwege de deal niet kan worden vervolgd, maar aanklagers zeggen dat de overeenkomst nooit in werking is getreden. "En het feit dat hij niet de wet heeft overtreden. We zijn van plan dit allemaal in de rechtbank te laten zien", aldus een advocaat van Biden.

Biden komt vaker negatief in het nieuws. Zo zou hij belasting hebben ontdoken en misbruik hebben gemaakt van zijn vaders machtspositie voor zakelijke contacten in China en Oekraïne. Dat laatste levert ook Joe Biden problemen op. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gaf dinsdag een onderzoekscommissie de taak om zich te buigen over een mogelijke afzettingsprocedure tegen de president vanwege het vermeende machtsmisbruik. Volgens het Witte Huis is er geen enkel bewijs en zelfs de Republikeinen in de Senaat zien naar verluidt weinig in een impeachment van Joe Biden.

Verkiezingscampagne vader Biden

De strafrechtelijke vervolging heeft mogelijk ook invloed op de verkiezingscampagne van zijn vader. De Democraat gaat voor een tweede ambtstermijn en neemt het volgend jaar vermoedelijk opnieuw op tegen voormalig president Donald Trump, de huidige favoriet onder de Republikeinen. Trump heeft herhaaldelijk uitgehaald naar de zoon van zijn opvolger en zal dat vrijwel zeker blijven doen in de aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Spanjaarden demonstreren tegen aanpak migrantencrisis Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.

1 uur geleden
Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

3 uur geleden
Maltese zakenman vrijgesproken in moordzaak journalist Galizia

VALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.

3 uur geleden
EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

6 uur geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

6 uur geleden
WHO: opschalen ebolabestrijding in DRC nodig

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.

6 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet verder opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.

6 uur geleden