Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse speciale aanklager David Weiss heeft zoals verwacht drie aanklachten ingediend tegen Hunter Biden, de zoon van president Joe Biden. Hunter Biden zou de wapenwet hebben overtreden door onder meer "als drugsverslaafde onrechtmatig een vuurwapen te bezitten". Het is de eerste keer dat een kind van een zittende president is aangeklaagd.
De 53-jarige Biden leek eerder een deal te hebben gesloten met justitie om vervolging te voorkomen. Hij zou schuldig pleiten aan belastingontduiking om niet aangeklaagd te worden om overtreding van de wapenwet. Die afspraak hield geen stand, waarop Weiss vorige week aankondigde Biden aan te zullen klagen.
Biden kocht vijf jaar geleden een revolver in een periode waarover hij later heeft toegegeven dat hij destijds drugsverslaafd was. Hij zou dat bij de aankoop niet hebben aangegeven op formulieren en dus hebben gelogen. Bij een veroordeling is de hoogst mogelijke straf tien jaar cel, maar in de praktijk vallen de straffen in dergelijke rechtszaken lager uit.
Vaker in het nieuws
De verdediging beweert dat hun cliënt onder meer vanwege de deal niet kan worden vervolgd, maar aanklagers zeggen dat de overeenkomst nooit in werking is getreden. "En het feit dat hij niet de wet heeft overtreden. We zijn van plan dit allemaal in de rechtbank te laten zien", aldus een advocaat van Biden.
Biden komt vaker negatief in het nieuws. Zo zou hij belasting hebben ontdoken en misbruik hebben gemaakt van zijn vaders machtspositie voor zakelijke contacten in China en Oekraïne. Dat laatste levert ook Joe Biden problemen op. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gaf dinsdag een onderzoekscommissie de taak om zich te buigen over een mogelijke afzettingsprocedure tegen de president vanwege het vermeende machtsmisbruik. Volgens het Witte Huis is er geen enkel bewijs en zelfs de Republikeinen in de Senaat zien naar verluidt weinig in een impeachment van Joe Biden.
Verkiezingscampagne vader Biden
De strafrechtelijke vervolging heeft mogelijk ook invloed op de verkiezingscampagne van zijn vader. De Democraat gaat voor een tweede ambtstermijn en neemt het volgend jaar vermoedelijk opnieuw op tegen voormalig president Donald Trump, de huidige favoriet onder de Republikeinen. Trump heeft herhaaldelijk uitgehaald naar de zoon van zijn opvolger en zal dat vrijwel zeker blijven doen in de aanloop naar de presidentsverkiezingen.
Meer uit Buitenland
PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.
9 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
11 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
11 uur geleden