Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse speciale aanklager David Weiss heeft zoals verwacht drie aanklachten ingediend tegen Hunter Biden, de zoon van president Joe Biden. Hunter Biden zou de wapenwet hebben overtreden door onder meer "als drugsverslaafde onrechtmatig een vuurwapen te bezitten". Het is de eerste keer dat een kind van een zittende president is aangeklaagd.
De 53-jarige Biden leek eerder een deal te hebben gesloten met justitie om vervolging te voorkomen. Hij zou schuldig pleiten aan belastingontduiking om niet aangeklaagd te worden om overtreding van de wapenwet. Die afspraak hield geen stand, waarop Weiss vorige week aankondigde Biden aan te zullen klagen.
Biden kocht vijf jaar geleden een revolver in een periode waarover hij later heeft toegegeven dat hij destijds drugsverslaafd was. Hij zou dat bij de aankoop niet hebben aangegeven op formulieren en dus hebben gelogen. Bij een veroordeling is de hoogst mogelijke straf tien jaar cel, maar in de praktijk vallen de straffen in dergelijke rechtszaken lager uit.
Vaker in het nieuws
De verdediging beweert dat hun cliënt onder meer vanwege de deal niet kan worden vervolgd, maar aanklagers zeggen dat de overeenkomst nooit in werking is getreden. "En het feit dat hij niet de wet heeft overtreden. We zijn van plan dit allemaal in de rechtbank te laten zien", aldus een advocaat van Biden.
Biden komt vaker negatief in het nieuws. Zo zou hij belasting hebben ontdoken en misbruik hebben gemaakt van zijn vaders machtspositie voor zakelijke contacten in China en Oekraïne. Dat laatste levert ook Joe Biden problemen op. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gaf dinsdag een onderzoekscommissie de taak om zich te buigen over een mogelijke afzettingsprocedure tegen de president vanwege het vermeende machtsmisbruik. Volgens het Witte Huis is er geen enkel bewijs en zelfs de Republikeinen in de Senaat zien naar verluidt weinig in een impeachment van Joe Biden.
Verkiezingscampagne vader Biden
De strafrechtelijke vervolging heeft mogelijk ook invloed op de verkiezingscampagne van zijn vader. De Democraat gaat voor een tweede ambtstermijn en neemt het volgend jaar vermoedelijk opnieuw op tegen voormalig president Donald Trump, de huidige favoriet onder de Republikeinen. Trump heeft herhaaldelijk uitgehaald naar de zoon van zijn opvolger en zal dat vrijwel zeker blijven doen in de aanloop naar de presidentsverkiezingen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
1 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
12 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
14 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
14 uur geleden