Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse speciale aanklager David Weiss heeft zoals verwacht drie aanklachten ingediend tegen Hunter Biden, de zoon van president Joe Biden. Hunter Biden zou de wapenwet hebben overtreden door onder meer "als drugsverslaafde onrechtmatig een vuurwapen te bezitten". Het is de eerste keer dat een kind van een zittende president is aangeklaagd.
De 53-jarige Biden leek eerder een deal te hebben gesloten met justitie om vervolging te voorkomen. Hij zou schuldig pleiten aan belastingontduiking om niet aangeklaagd te worden om overtreding van de wapenwet. Die afspraak hield geen stand, waarop Weiss vorige week aankondigde Biden aan te zullen klagen.
Biden kocht vijf jaar geleden een revolver in een periode waarover hij later heeft toegegeven dat hij destijds drugsverslaafd was. Hij zou dat bij de aankoop niet hebben aangegeven op formulieren en dus hebben gelogen. Bij een veroordeling is de hoogst mogelijke straf tien jaar cel, maar in de praktijk vallen de straffen in dergelijke rechtszaken lager uit.
Vaker in het nieuws
De verdediging beweert dat hun cliënt onder meer vanwege de deal niet kan worden vervolgd, maar aanklagers zeggen dat de overeenkomst nooit in werking is getreden. "En het feit dat hij niet de wet heeft overtreden. We zijn van plan dit allemaal in de rechtbank te laten zien", aldus een advocaat van Biden.
Biden komt vaker negatief in het nieuws. Zo zou hij belasting hebben ontdoken en misbruik hebben gemaakt van zijn vaders machtspositie voor zakelijke contacten in China en Oekraïne. Dat laatste levert ook Joe Biden problemen op. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gaf dinsdag een onderzoekscommissie de taak om zich te buigen over een mogelijke afzettingsprocedure tegen de president vanwege het vermeende machtsmisbruik. Volgens het Witte Huis is er geen enkel bewijs en zelfs de Republikeinen in de Senaat zien naar verluidt weinig in een impeachment van Joe Biden.
Verkiezingscampagne vader Biden
De strafrechtelijke vervolging heeft mogelijk ook invloed op de verkiezingscampagne van zijn vader. De Democraat gaat voor een tweede ambtstermijn en neemt het volgend jaar vermoedelijk opnieuw op tegen voormalig president Donald Trump, de huidige favoriet onder de Republikeinen. Trump heeft herhaaldelijk uitgehaald naar de zoon van zijn opvolger en zal dat vrijwel zeker blijven doen in de aanloop naar de presidentsverkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem nabij Sri Lanka. Dat zegt minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
33 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
48 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
1 uur geledenNAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".
2 uur geleden