Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet

Drie aanklachten tegen Hunter Biden voor overtreden wapenwet

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse speciale aanklager David Weiss heeft zoals verwacht drie aanklachten ingediend tegen Hunter Biden, de zoon van president Joe Biden. Hunter Biden zou de wapenwet hebben overtreden door onder meer "als drugsverslaafde onrechtmatig een vuurwapen te bezitten". Het is de eerste keer dat een kind van een zittende president is aangeklaagd.

De 53-jarige Biden leek eerder een deal te hebben gesloten met justitie om vervolging te voorkomen. Hij zou schuldig pleiten aan belastingontduiking om niet aangeklaagd te worden om overtreding van de wapenwet. Die afspraak hield geen stand, waarop Weiss vorige week aankondigde Biden aan te zullen klagen.

Biden kocht vijf jaar geleden een revolver in een periode waarover hij later heeft toegegeven dat hij destijds drugsverslaafd was. Hij zou dat bij de aankoop niet hebben aangegeven op formulieren en dus hebben gelogen. Bij een veroordeling is de hoogst mogelijke straf tien jaar cel, maar in de praktijk vallen de straffen in dergelijke rechtszaken lager uit.

Vaker in het nieuws

De verdediging beweert dat hun cliënt onder meer vanwege de deal niet kan worden vervolgd, maar aanklagers zeggen dat de overeenkomst nooit in werking is getreden. "En het feit dat hij niet de wet heeft overtreden. We zijn van plan dit allemaal in de rechtbank te laten zien", aldus een advocaat van Biden.

Biden komt vaker negatief in het nieuws. Zo zou hij belasting hebben ontdoken en misbruik hebben gemaakt van zijn vaders machtspositie voor zakelijke contacten in China en Oekraïne. Dat laatste levert ook Joe Biden problemen op. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gaf dinsdag een onderzoekscommissie de taak om zich te buigen over een mogelijke afzettingsprocedure tegen de president vanwege het vermeende machtsmisbruik. Volgens het Witte Huis is er geen enkel bewijs en zelfs de Republikeinen in de Senaat zien naar verluidt weinig in een impeachment van Joe Biden.

Verkiezingscampagne vader Biden

De strafrechtelijke vervolging heeft mogelijk ook invloed op de verkiezingscampagne van zijn vader. De Democraat gaat voor een tweede ambtstermijn en neemt het volgend jaar vermoedelijk opnieuw op tegen voormalig president Donald Trump, de huidige favoriet onder de Republikeinen. Trump heeft herhaaldelijk uitgehaald naar de zoon van zijn opvolger en zal dat vrijwel zeker blijven doen in de aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Ieren: eind dit jaar akkoord EU-meerjarenbegroting noodzakelijk

LUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) noemt de eerste reacties op zijn onderhandelingsbox over de meerjarenbegroting "zoals verwacht". Volgens hem ligt er met het nieuwe Ierse voorstel "daadwerkelijk een basis voor onderhandelingen". Het is volgens Byrne noodzakelijk om voor het eind van dit jaar tot een akkoord te komen. Dat zei Byrne dinsdag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Europese Zaken.

3 minuten geleden
Trump gelooft niet dat China en Rusland hulp bieden aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gelooft niet dat China en Rusland hulp bieden aan Iran. "Als ze dat al doen, is het van een heel laag niveau, maar ik geloof niet dat ze überhaupt hulp bieden", aldus Trump in een bericht op Truth Social. "Ze hebben te veel te verliezen, we zouden er snel achter komen."

2 uur geleden
Argentinië sluit Iguazú-watervallen tijdelijk voor toeristen

IGUAZÚ (ANP/AFP) - De Iguazú-watervallen in het noorden van Argentinië gaan dicht voor toeristen, zo meldde het gelijknamige nationale park maandag. De maatregel is uit voorzorg genomen, omdat de waterafvoer van de rivier Iguazú inmiddels op ongeveer 12.000 kubieke meter per seconde ligt. Dat is meer dan zes keer het gemiddelde niveau.

5 uur geleden
Breaking Bad-acteur RJ Mitte (34) overleden

AUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.

9 uur geleden
Oud-president Kabila gaat nieuwe rebellencoalitie Congo leiden

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.

10 uur geleden
Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

11 uur geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

13 uur geleden