Drie aanhoudingen voor doodsteken 17-jarige jongen in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft drie personen aangehouden voor het steekincident donderdagavond in Den Haag, waardoor een 17-jarige jongen om het leven kwam. De verdachten zijn een 21-jarige man uit Delft, een 17-jarige vrouw uit Den Haag en een 20-jarige man uit Den Haag.
Agenten troffen het slachtoffer van het steekincident aan op de Rijswijkseweg ter hoogte van de Van Leeuwenhoekstraat. Samen met verschillende hulpdiensten werd de zwaargewonde jongen gereanimeerd, maar de hulp mocht niet meer baten.
De politie sprak daarna met een aantal omstanders over de mogelijke betrokkenheid van een auto. Op basis van die informatie zetten agenten rond 23.15 uur een zwarte Opel aan de kant op de Erasmusbrug in Rotterdam. De 21-jarige verdachte uit Delft en de 17- jarige vrouw uit Den Haag zaten in het voertuig en werden aangehouden. Later op de avond meldde de 20-jarige verdachte uit Den Haag zich op het politiebureau.
Het onderzoek is nog in volle gang. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.
3 uur geleden