Drie aanhoudingen in 'grote' oplichtingszaak in Twente
BORNE/HENGELO (ANP) - De politie heeft nieuwe aanhoudingen gedaan in een onderzoek naar oplichting via WhatsApp. Drie jongemannen uit Hengelo van 17, 19 en 20 jaar zijn eind augustus en begin september gearresteerd. In juni werden al een 18-jarige man uit Borne en een 19-jarige man uit Hengelo aangehouden.
Met de drie nieuwe aanhoudingen spreekt de politie nu van een "groot onderzoek", terwijl eerst nog sprake was van een relatief klein onderzoek. Ruim twintig zogenoemde 'geldezels' zijn in beeld. Een geldezel is iemand die zijn bankrekening laat gebruiken voor fraude, wat strafbaar is.
In juni kwam de zaak aan het rollen toen de politie dertien aangiftes kreeg van een zogeheten vriend-in-noodfraude. Een oplichter doet zich daarbij via WhatsApp, vaak met profielfoto, voor als een bekende van het slachtoffer en geeft aan een nieuw telefoonnummer te hebben en snel geld nodig te hebben. Achter deze vorm van oplichting zitten vaak criminele organisaties.
De aangehouden mannen worden ervan verdacht dat zij bankpassen regelden waarop het geld gestort werd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
9 uur geleden