Dressuurruiters tweede bij landenwedstrijd in Aken
AKEN (ANP) - De Nederlandse dressuurruiters zijn in de landenwedstrijd van het CHIO Aken als tweede geëindigd achter Duitsland. Dinja van Liere, die vrijdag de Grand Prix had gewonnen, moest zondag in de kür alleen de Duitse Isabell Werth voor zich dulden. Van Liere kwam met de hengst Hermès tot een nieuw persoonlijk record van 86,740 procent.
De tweede plaats van Oranje in Aken volgt na een vijfde plaats op zowel de Olympische Spelen in Tokio als op het EK. "Dinja laat zien dat ze er echt bij hoort", zeg bondscoach Alex van Silfhout. "Hermès is een paard met nog niet zo veel ervaring, maar ik weet dat het een paard met heel veel kwaliteit is. Hoe ze hier super ontspannen en simpel hun werk doen, dat belooft gewoon nog veel voor de toekomst."
Van Liere verbeterde haar persoonlijk record in de kür met meer dan 4 procent. Alleen Werth scoorde met 88,335 procent hoger. "Ik ben gewoon verwend met de overwinning op de eerste dag, dan is de tweede plaats jammer", zei Van Liere. "Moet ik Isabell toch nog voor laten. Dit was voor mij mijn derde kür in een Grand Prix en met Hermès pas de tweede. Zij heeft er al heel wat meer gereden. Ik ga gewoon verder oefenen. 86 procent is een mega dikke score."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
15 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
17 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
19 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
20 uur geleden