Dressuurruiters tweede bij landenwedstrijd in Aken
AKEN (ANP) - De Nederlandse dressuurruiters zijn in de landenwedstrijd van het CHIO Aken als tweede geëindigd achter Duitsland. Dinja van Liere, die vrijdag de Grand Prix had gewonnen, moest zondag in de kür alleen de Duitse Isabell Werth voor zich dulden. Van Liere kwam met de hengst Hermès tot een nieuw persoonlijk record van 86,740 procent.
De tweede plaats van Oranje in Aken volgt na een vijfde plaats op zowel de Olympische Spelen in Tokio als op het EK. "Dinja laat zien dat ze er echt bij hoort", zeg bondscoach Alex van Silfhout. "Hermès is een paard met nog niet zo veel ervaring, maar ik weet dat het een paard met heel veel kwaliteit is. Hoe ze hier super ontspannen en simpel hun werk doen, dat belooft gewoon nog veel voor de toekomst."
Van Liere verbeterde haar persoonlijk record in de kür met meer dan 4 procent. Alleen Werth scoorde met 88,335 procent hoger. "Ik ben gewoon verwend met de overwinning op de eerste dag, dan is de tweede plaats jammer", zei Van Liere. "Moet ik Isabell toch nog voor laten. Dit was voor mij mijn derde kür in een Grand Prix en met Hermès pas de tweede. Zij heeft er al heel wat meer gereden. Ik ga gewoon verder oefenen. 86 procent is een mega dikke score."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
9 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden