Dressuurruiters tegelijk in actie in Rotterdam en Hickstead
ROTTERDAM (ANP) - In navolging van de spring- en eventingruiters komen ook de Nederlandse dressuurruiters binnenkort weer in actie. Dat doen ze op een Grand Prix die op 18 en 19 juli op twee plekken tegelijk wordt afgewerkt, op het CHIO-complex in het Kralingse Bos in Rotterdam en op het Engelse paardensportcentrum Hickstead. Aan de wedstrijd, die online wordt gejureerd, doen onder anderen drievoudig olympisch kampioene Charlotte Dujardin, Patrick van der Meer en Jeanine Nieuwenhuis mee.
"We kijken erg uit om deze ruiters na lockdown in actie te zien. De deelnemerslijst heeft zeer ervaren ruiters, maar ook veel aanstormend talent, het is een zeer interessante line-up", zegt het Nederlandse jurylid Mariëtte Sanders. In totaal doen 44 dressuurruiters uit zeven verschillende landen mee aan het evenement. Twintig daarvan komen in Rotterdam de ring in.
De Nederlandse eventingruiters komen dit weekeinde al weer in actie in Duitsland. De springruiters gaan volgende week wedstrijden rijden in Zuid-Franse badplaats Saint-Tropez.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden