Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dressuurruiter Gal opnieuw Nederlands kampioen

Dressuurruiter Gal opnieuw Nederlands kampioen

ERMELO (ANP) - Dressuurruiter Edward Gal heeft zijn Nederlandse titel geprolongeerd. De voormalig wereldkampioen uit Oosterbeek won zondag in Ermelo met de negenjarige hengst Glock's Total U.S. ook het tweede onderdeel van het kampioenschap, de kür (85,62). Zaterdag was hij al de beste in de Grand Prix.

Hans Peter Minderhoud werd met Glocks's Dream Boy tweede. Debutante Dinja van Liere eindigde met Hermes op de derde plaats, voor Marlies van Baalen met Go Legend. Bondscoach Alex van Silfhout selecteert binnenkort vier combinaties voor de Olympische Spelen.

Gal kan deelname aan de Olympische Spelen nog nauwelijks ontlopen. Hij nam twee keer eerder deel aan het evenement en in Londen 2012 leverde dat hem een bronzen medaille in de landenwedstrijd op. Zijn grootste successen dateren van het wereldkampioenschap van 2010, waarop hij met de legendarische hengst Totilas drie gouden medailles won.

Twee paarden

Verder werd Gal twaalf keer nationaal kampioen en behaalde hij de titel voor de vijfde keer op rij. Sinds 2012 werd de reeks van Gal alleen in 2016 onderbroken door Diederik van Silfhout, zoon van de huidige bondscoach.

Met Glock’s Toto jr. werd Gal vorig jaar kampioen en stond hij nu na het eerste onderdeel tweede. In de finale mocht hij echter maar met één paard starten. Beide paarden zijn zonen van Totilas. "Ik vind het nog moeilijk te zeggen welk paard mijn voorkeur heeft voor Tokio", zei Gal. "Ik heb met deze twee paarden nog weinig wedstrijdervaring. In Rotterdam zal ik een keuze moeten maken. Toto jr is meer een krachtpatser en Total U.S. is meer een elegante beweger. Ze geven allebei een heel goed gevoel."

Meetmoment

Ermelo gold als eerste zogenoemd meetmoment. Het tweede is tijdens het CHIO van Rotterdam, volgende maand. Van Silfhout was opgetogen over de prestaties. "Ik ben wel weer gelukkig als ik zie wat voor jong materiaal we hebben. Elke wedstrijd zie ik de jonge paarden progressie maken. We hebben potentie en mogelijkheden om tot iets goeds te komen."

De bondscoach maakt deze week het team bekend dat tijdens het CHIO Rotterdam deel zal nemen aan de landenwedstrijd. Op maandag 5 juli geeft Van Silfhout de namen vrij van de ruiters en de paarden die naar Tokio gaan.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

1 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

5 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

5 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

6 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

10 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

11 uur geleden