Dressuurruiter Gal opnieuw Nederlands kampioen
ERMELO (ANP) - Dressuurruiter Edward Gal heeft zijn Nederlandse titel geprolongeerd. De voormalig wereldkampioen uit Oosterbeek won zondag in Ermelo met de negenjarige hengst Glock's Total U.S. ook het tweede onderdeel van het kampioenschap, de kür (85,62). Zaterdag was hij al de beste in de Grand Prix.
Hans Peter Minderhoud werd met Glocks's Dream Boy tweede. Debutante Dinja van Liere eindigde met Hermes op de derde plaats, voor Marlies van Baalen met Go Legend. Bondscoach Alex van Silfhout selecteert binnenkort vier combinaties voor de Olympische Spelen.
Gal kan deelname aan de Olympische Spelen nog nauwelijks ontlopen. Hij nam twee keer eerder deel aan het evenement en in Londen 2012 leverde dat hem een bronzen medaille in de landenwedstrijd op. Zijn grootste successen dateren van het wereldkampioenschap van 2010, waarop hij met de legendarische hengst Totilas drie gouden medailles won.
Twee paarden
Verder werd Gal twaalf keer nationaal kampioen en behaalde hij de titel voor de vijfde keer op rij. Sinds 2012 werd de reeks van Gal alleen in 2016 onderbroken door Diederik van Silfhout, zoon van de huidige bondscoach.
Met Glock’s Toto jr. werd Gal vorig jaar kampioen en stond hij nu na het eerste onderdeel tweede. In de finale mocht hij echter maar met één paard starten. Beide paarden zijn zonen van Totilas. "Ik vind het nog moeilijk te zeggen welk paard mijn voorkeur heeft voor Tokio", zei Gal. "Ik heb met deze twee paarden nog weinig wedstrijdervaring. In Rotterdam zal ik een keuze moeten maken. Toto jr is meer een krachtpatser en Total U.S. is meer een elegante beweger. Ze geven allebei een heel goed gevoel."
Meetmoment
Ermelo gold als eerste zogenoemd meetmoment. Het tweede is tijdens het CHIO van Rotterdam, volgende maand. Van Silfhout was opgetogen over de prestaties. "Ik ben wel weer gelukkig als ik zie wat voor jong materiaal we hebben. Elke wedstrijd zie ik de jonge paarden progressie maken. We hebben potentie en mogelijkheden om tot iets goeds te komen."
De bondscoach maakt deze week het team bekend dat tijdens het CHIO Rotterdam deel zal nemen aan de landenwedstrijd. Op maandag 5 juli geeft Van Silfhout de namen vrij van de ruiters en de paarden die naar Tokio gaan.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
41 minuten geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
2 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
4 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
4 uur geleden