Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dressuurruiter Gal opnieuw Nederlands kampioen

Dressuurruiter Gal opnieuw Nederlands kampioen

ERMELO (ANP) - Dressuurruiter Edward Gal heeft zijn Nederlandse titel geprolongeerd. De voormalig wereldkampioen uit Oosterbeek won zondag in Ermelo met de negenjarige hengst Glock's Total U.S. ook het tweede onderdeel van het kampioenschap, de kür (85,62). Zaterdag was hij al de beste in de Grand Prix.

Hans Peter Minderhoud werd met Glocks's Dream Boy tweede. Debutante Dinja van Liere eindigde met Hermes op de derde plaats, voor Marlies van Baalen met Go Legend. Bondscoach Alex van Silfhout selecteert binnenkort vier combinaties voor de Olympische Spelen.

Gal kan deelname aan de Olympische Spelen nog nauwelijks ontlopen. Hij nam twee keer eerder deel aan het evenement en in Londen 2012 leverde dat hem een bronzen medaille in de landenwedstrijd op. Zijn grootste successen dateren van het wereldkampioenschap van 2010, waarop hij met de legendarische hengst Totilas drie gouden medailles won.

Twee paarden

Verder werd Gal twaalf keer nationaal kampioen en behaalde hij de titel voor de vijfde keer op rij. Sinds 2012 werd de reeks van Gal alleen in 2016 onderbroken door Diederik van Silfhout, zoon van de huidige bondscoach.

Met Glock’s Toto jr. werd Gal vorig jaar kampioen en stond hij nu na het eerste onderdeel tweede. In de finale mocht hij echter maar met één paard starten. Beide paarden zijn zonen van Totilas. "Ik vind het nog moeilijk te zeggen welk paard mijn voorkeur heeft voor Tokio", zei Gal. "Ik heb met deze twee paarden nog weinig wedstrijdervaring. In Rotterdam zal ik een keuze moeten maken. Toto jr is meer een krachtpatser en Total U.S. is meer een elegante beweger. Ze geven allebei een heel goed gevoel."

Meetmoment

Ermelo gold als eerste zogenoemd meetmoment. Het tweede is tijdens het CHIO van Rotterdam, volgende maand. Van Silfhout was opgetogen over de prestaties. "Ik ben wel weer gelukkig als ik zie wat voor jong materiaal we hebben. Elke wedstrijd zie ik de jonge paarden progressie maken. We hebben potentie en mogelijkheden om tot iets goeds te komen."

De bondscoach maakt deze week het team bekend dat tijdens het CHIO Rotterdam deel zal nemen aan de landenwedstrijd. Op maandag 5 juli geeft Van Silfhout de namen vrij van de ruiters en de paarden die naar Tokio gaan.

Meer uit Sport

Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

25 minuten geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

1 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

3 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

4 uur geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

17 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

20 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

1 dag geleden