Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dressuurbondscoach rekent op olympisch succes met Gal en Van Liere

Dressuurbondscoach rekent op olympisch succes met Gal en Van Liere

AMSTERDAM (ANP) - Dressuurbondscoach Patrick van der Meer gaat ervan uit dat hij komende zomer op de Olympische Spelen kan beschikken over zijn twee topruiters Dinja van Liere en Edward Gal. Hun terugkeer vergroot de kans op een eerste Nederlandse olympische dressuurmedaille sinds 2012 aanzienlijk. "Als de combinaties die we hebben in vorm zijn, dan hebben we zeker een reële kans", zei Van der Meer na de wereldbekerwedstrijd in Amsterdam, een half jaar voor de Spelen.

Gal (53) en Van Liere (33) waren er dit weekend in de Amsterdamse RAI nog niet bij. Drievoudig wereldkampioen Gal is op de weg terug na een sabbatical van bijna twee jaar. De snel opgekomen Van Liere kampte met blessures bij haar paarden Hermès en Hartsuijker en maakt naar verwachting begin maart in Den Bosch weer haar opwachting.

"Ik reken zeker op Dinja. Zij heeft straks drie paarden die er klaar voor zijn", zei Van der Meer over Van Liere, die in 2022 in Herning verraste met twee keer individueel WK-brons. De Zeeuwse zou ook meedoen aan de Spelen van 2021, maar door een administratieve fout ging dat niet door. "Er moet echt iets met Dinja zelf gebeuren wil ze er nu niet bij zijn", gaf Van der Meer aan.

'Stijgende lijn'

Gal, drievoudig wereldkampioen van 2010, nam na de Spelen van Tokio een pauze door motivatieproblemen. Met een vijfde plaats in de special was de veteraan op de afgelopen Spelen de beste Nederlander van het dressuurteam. Van der Meer zegt met Gal in gesprek te zijn en rekent op zijn terugkeer. "We hebben het duidelijk besproken en hopen dat hij zich straks weer voor 300 procent wil inzetten om naar Parijs te gaan."

Op de vorige Spelen vormde Gal een team met Hans Peter Minderhoud en Nederlands kampioene Marlies van Baalen. Zij staan evenals onder anderen Marieke van der Putten - in Amsterdam de beste Nederlandse met de zevende plek in de kür op muziek - op de 13-koppige voorlopige kandidatenlijst. "Ik ben heel blij met Marlies en Marieke, zij laten een hele goede stijgende lijn zien", zei Van der Meer over hun optreden bij de wereldbeker in de RAI.

Team van vier

De 63e editie van Jumping Amsterdam vormde voor de bondscoach de start van de voorbereiding op de Spelen. "Ik was hier bezig om paarden te scouten en te zien. Het is een mooie ervaring voor paarden om in zo'n atmosfeer te presteren, maar het outdoorseizoen vormt toch wel de echte route naar Parijs."

Voor Van der Meer zijn de NK in Ermelo (mei) en de internationale wedstrijd in Rotterdam (juni) de belangrijkste meetmomenten. Daarna maakt hij zijn team van vier bekend, van wie drie hun opwachting zullen maken op de Spelen.

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

3 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

5 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

6 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

7 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

7 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

11 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

12 uur geleden