Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dressuurbondscoach rekent op olympisch succes met Gal en Van Liere

Dressuurbondscoach rekent op olympisch succes met Gal en Van Liere

AMSTERDAM (ANP) - Dressuurbondscoach Patrick van der Meer gaat ervan uit dat hij komende zomer op de Olympische Spelen kan beschikken over zijn twee topruiters Dinja van Liere en Edward Gal. Hun terugkeer vergroot de kans op een eerste Nederlandse olympische dressuurmedaille sinds 2012 aanzienlijk. "Als de combinaties die we hebben in vorm zijn, dan hebben we zeker een reële kans", zei Van der Meer na de wereldbekerwedstrijd in Amsterdam, een half jaar voor de Spelen.

Gal (53) en Van Liere (33) waren er dit weekend in de Amsterdamse RAI nog niet bij. Drievoudig wereldkampioen Gal is op de weg terug na een sabbatical van bijna twee jaar. De snel opgekomen Van Liere kampte met blessures bij haar paarden Hermès en Hartsuijker en maakt naar verwachting begin maart in Den Bosch weer haar opwachting.

"Ik reken zeker op Dinja. Zij heeft straks drie paarden die er klaar voor zijn", zei Van der Meer over Van Liere, die in 2022 in Herning verraste met twee keer individueel WK-brons. De Zeeuwse zou ook meedoen aan de Spelen van 2021, maar door een administratieve fout ging dat niet door. "Er moet echt iets met Dinja zelf gebeuren wil ze er nu niet bij zijn", gaf Van der Meer aan.

'Stijgende lijn'

Gal, drievoudig wereldkampioen van 2010, nam na de Spelen van Tokio een pauze door motivatieproblemen. Met een vijfde plaats in de special was de veteraan op de afgelopen Spelen de beste Nederlander van het dressuurteam. Van der Meer zegt met Gal in gesprek te zijn en rekent op zijn terugkeer. "We hebben het duidelijk besproken en hopen dat hij zich straks weer voor 300 procent wil inzetten om naar Parijs te gaan."

Op de vorige Spelen vormde Gal een team met Hans Peter Minderhoud en Nederlands kampioene Marlies van Baalen. Zij staan evenals onder anderen Marieke van der Putten - in Amsterdam de beste Nederlandse met de zevende plek in de kür op muziek - op de 13-koppige voorlopige kandidatenlijst. "Ik ben heel blij met Marlies en Marieke, zij laten een hele goede stijgende lijn zien", zei Van der Meer over hun optreden bij de wereldbeker in de RAI.

Team van vier

De 63e editie van Jumping Amsterdam vormde voor de bondscoach de start van de voorbereiding op de Spelen. "Ik was hier bezig om paarden te scouten en te zien. Het is een mooie ervaring voor paarden om in zo'n atmosfeer te presteren, maar het outdoorseizoen vormt toch wel de echte route naar Parijs."

Voor Van der Meer zijn de NK in Ermelo (mei) en de internationale wedstrijd in Rotterdam (juni) de belangrijkste meetmomenten. Daarna maakt hij zijn team van vier bekend, van wie drie hun opwachting zullen maken op de Spelen.

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

2 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

2 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

3 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

7 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

7 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

13 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

17 uur geleden