Dressuuramazone Zweistra overtreft zichzelf in wereldbekerfinale
OMAHA (ANP) - Dressuuramazone Thamar Zweistra is als vijfde geëindigd in de wereldbekerfinale in het Amerikaanse Omaha. De uit het Zeeuwse Schore afkomstige amazone zette daarmee met Hexagon’s Ich Weiss haar beste prestatie ooit in een internationaal kampioenschap neer. De Duitse Jessica von Bredow-Werndl won haar tweede wereldbeker op rij.
De Nederlandse afvaardiging in Omaha was drastisch uitgedund door het wegvallen van Dinja van Liere en Marieke van der Putten. Van Liere, een kandidaat voor het podium, moest zich woensdag terugtrekken omdat haar toppaard Hermes N.O.P. niet fit was. Van der Putten zegde kort voor de kür op muziek af nadat haar Deense ruin Torveslettens Titanium RS2 lichte koliekverschijnselen had vertoond. Woensdag was ze nog als achtste geëindigd in de grand prix. Zweistra was begonnen met de zesde plaats.
Zweistra kwam tot een score van 78,205 procent, net geen persoonlijk record. "Ik had liever nog 80 procent gehaald, maar dan had ik wat minder foutjes moeten maken", vertelde ze. "Het duurde even totdat Hexagon’s Ich Weiss ontspande aan het begin van de kür. Normaal heeft hij niet zo veel last van spanning. Maar dat duurde iets langer dan ik verwacht had. Zodra hij de spanning kwijt was, was hij er echt weer. Daar was ik best trots op."
Olympische Spelen
Vorig jaar eindigde Zweistra in Leipzig bij haar debuut in een wereldbekerfinale met de nu 10-jarige schimmelhengst Hexagon’s Ich Weiss op de elfde plaats. Ze maakte ook deel uit van het team dat vorig jaar op de WK van Herning als vijfde eindigde en daarmee kwalificatie voor de Spelen van Parijs 2024 afdwong.
Winnares Von Bredow-Werndl hield met haar merrie TSF Dalera BB de Deense Nanna Skodborg Merrald (Blue Hors Zepter) en de Duitse Isabell Werth (DSP Quantaz) achter zich. Von Bredow-Werndl kwam tot een score van 90,482 procent.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
40 minuten geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
3 uur geleden