Dressuuramazone Van Liere vijfde op kür in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Dinja van Liere is op Jumping Amsterdam als vijfde geëindigd in de kür op muziek voor de wereldbeker. De van origine Zeeuwse dressuuramazone kwam met haar paard Hartsuijker tot een score van ruim 82 procent. De winst was voor de in Nederland gevestigde Britse Charlotte Fry, die met Glamourdale veruit de hoogste score behaalde: 89,840 procent.
Van Liere (34) werd afgelopen zomer met haar toppaard Hermès vierde op de Olympische Spelen van Parijs. Ze kon leven met haar vijfde plaats (82,645 procent) in de RAI. "Ik ben heel blij, zeker omdat ik afgelopen week ziek was en weinig kon rijden", meldde ze via paardensportbond KNHS. "Ik heb iedere minuut van mijn proef genoten. Hartsuijker doet altijd zo zijn best voor me, hij geeft alles tijdens de proef." Door het resultaat handhaafde ze zich op de derde plaats in de wereldbekerstand. Er volgen nog drie wedstrijden.
Hans Peter Minderhoud eindigde met Glock's Taminiau als zevende met een score van 81,885 procent.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
5 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geleden