
Dressel sluit zwemtoernooi af met vijf keer goud en wereldrecord
TOKIO (ANP) - De Amerikaan Caeleb Dressel is de koning van het olympische zwemtoernooi geworden. De 24-jarige Dressel pakte in het Tokyo Aquatics Centre vijf medailles, allemaal goud van kleur. Hij sloot de Spelen met de Amerikaanse estafetteploeg af met winst van de 4x100 meter wisselslag in een wereldrecord: 3.26,28. Eerder won Dressel al goud op de 50 en 100 vrij, de 100 vlinder en 4x100 vrij.
Dressel, die de vlinderslag voor zijn rekening nam, vormde een ploeg met Ryan Murphy (rug), Michael Andrew (school) en Zach Apple (vrije slag). Halverwege de race lagen de Amerikanen op de derde plek, maar Dressel bracht de ploeg aan kop, waarna Apple het afmaakte.
De Britten, met onder anderen Adam Peaty en Duncan Scott, pakte het zilver in 3.27,51. Het brons ging naar Italië (3.29,17). Bij de vrouwen zegevierde Australië, met Kaylee McKeown, Chelsea Hodges, Emma McKeon en Cate Campbell, in 3.51,60. De Australiërs versloegen de Verenigde Staten (zilver) en Canada (brons).
McKeon (27) mocht zich met zeven medailles de koningin van het zwemtoernooi noemen. Ze pakte goud op de 50 en 100 meter vrije slag, de 4x100 vrij en 4x100 wissel. Daarnaast behaalde ze brons op de 100 vlinder, de 4x200 vrij en 4x100 wissel gemengd. McKeon evenaarde de prestatie van Michael Phelps, Mark Spitz en Matt Biondi, die ook zeven medailles pakten op één Spelen. "Het voelt surrealistisch, ik ben heel trots op mezelf", zei de Australische.
De Nederlandse zwemploeg neemt twee medailles mee uit Tokio, beide behaald door Arno Kamminga op de schoolslag (100 en 200 meter).
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
1 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
15 uur geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
20 uur geleden