Dressel is de nieuwe 'koning' van de 100 meter vrije slag
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel heeft op de Olympische Spelen het koningsnummer, de 100 meter vrije slag, gewonnen. De 24-jarige Amerikaan zegevierde in het Tokyo Aquatics Centre in 47,02 seconden, een olympisch record. Hij bleef maar net boven het wereldrecord, dat met 46,91 al twaalf jaar op naam staat van de Braziliaan César Cielo.
Dressel onttroonde Kyle Chalmers in een rechtstreeks gevecht. De 23-jarige Australiër, die vijf jaar geleden in Rio het goud pakte op de 100 vrij, moest in 47,08 genoegen nemen met zilver. Het brons ging naar Kliment Kolesnikov uit Rusland: 47,44.
De Amerikaan Robert Finke werd de eerste olympisch kampioen op de 800 meter vrije slag, een nieuw onderdeel van de Spelen. De 21-jarige Finke passeerde in de laatste meters de Italiaan Gregorio Paltrinieri, die vrijwel de hele race op kop had gelegen. De Amerikaan tikte als eerste aan in 7.41,87, de Italiaan werd tweede. Het brons ging naar de Oekraïner Michailo Romantsjoek.
Op de 200 vlinder voor vrouwen zegevierde de Chinese Yufei Zhang in 2.03,86, een olympisch record. Zhang, die eerder zilver pakte op de 100 vlinder, bleef de Amerikaanse zwemsters Regan Smith (zilver) en Hali Flickinger (brons) voor.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
11 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
12 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
16 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden