Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drentse flyer waarschuwt: u bent in een gebied waar wolven leven

Drentse flyer waarschuwt: u bent in een gebied waar wolven leven

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe heeft 5000 flyers laten drukken met tips voor mensen die gebieden betreden waar ook wolven leven. De folders komen te liggen in de bezoekerscentra en informatiepunten van Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en Het Drentse Landschap. De vrijwillige boswachters van Natuurmonumenten nemen ook een setje mee als ze aan het werk gaan in Nationaal Park Dwingelderveld waar ze informatie verstrekken aan bezoekers in het gebied, meldt de organisatie.

De folder met de tekst 'u bent in een gebied waar wolven leven' geeft aan wat inwoners en bezoekers van de provincie het beste kunnen doen als ze een wolf tegenkomen. "Het is belangrijk om bij het samenleven met wilde dieren de basisregels in acht te nemen", is de boodschap. Er staan verder tips in als: 'Blijf op de toegestane paden en wegen', 'Houd honden kort aangelijnd, 'Blijf kalm en houd afstand, liefst 100 meter' en 'Voer of lok de wolf niet en loop de wolf niet achterna'.

In Drenthe leven twee wolvenroedels, een in het Drents-Friese Wold en een in Midden-Drenthe. Bij Natuurmonumenten merken ze dat er veel vragen zijn over de wolf. Gedeputeerde Egbert van Dijk is blij met de folder. "We vinden het belangrijk dat mensen goed geïnformeerd zijn over dát ze in een gebied komen waar wolven leven en, mochten ze een wolf tegenkomen, wat ze kunnen doen." Wolven blijven doorgaans uit de buurt van mensen, maar je kunt er een tegenkomen, zei Van Dijk onlangs bij de presentatie van het plan van aanpak van de wolf in Drenthe. Veehouders melden met enige regelmaat aanvallen van een wolf op vooral schapen.

De wolf is een beschermde diersoort en daar mag alleen in acuut gevaarlijke situaties op worden geschoten. Van Dijk (BBB) pleitte in politiek Den Haag en Europa voor het verlagen van die beschermde status, zodat een wolf die herhaaldelijk vee aanvalt dat veilig achter een raster staat, kan worden afgeschoten. Omdat dat niet op korte termijn gaat gebeuren, ligt in het Drentse plan de nadruk op leren samenleven met de wolf. Veehouders krijgen extra hulp bij het beschermen van hun dieren, mensen worden extra geïnformeerd.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

4 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

5 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

7 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

8 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

8 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

9 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

9 uur geleden