Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drents Tynaarlo uitgeroepen tot duurzaamste gemeente

Drents Tynaarlo uitgeroepen tot duurzaamste gemeente

AMSTERDAM (ANP) - Het Drentse Tynaarlo is door energiebedrijf Vattenfall uitgeroepen tot duurzaamste gemeente van Nederland. Op bijna de helft van alle daken in die gemeente liggen zonnepalen, de tuinen zijn er vaak groen in plaats van betegeld en veel inwoners hebben een subsidie aangevraagd voor de aanschaf van bijvoorbeeld een warmtepomp of zonneboiler.

In de top 5 van duurzaamste gemeenten staan verder Borsele (Zeeland), Mook en Middelaar (Limburg), Aa en Hunze (Drenthe) en Weststellingwerf (Friesland). De minst duurzame gemeenten liggen allemaal in Zuid-Holland. Schiedam, Den Haag, Maassluis, Capelle aan den IJssel en Leiden scoren het slechtst op de duurzaamheidsindex van Vattenfall.

Het energiebedrijf onderzocht van alle Nederlandse gemeenten hoe duurzaam ze zijn en keek daarbij naar de verstening van tuinen, het aandeel woningen met zonnepanelen en het aantal particuliere aanvragen voor een investeringssubsidie in duurzame energie en energiebesparing (ISDE). Dat gebeurde op basis van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), Cobra Groeninzicht en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Volgens het energiebedrijf is 40 procent van de tuinen in Nederland betegeld en heeft geen gras, struiken of bomen. Vooral in grote steden ligt het percentage zonnepanelen laag, mede door de vele hoogbouw. Ook scoren Rotterdam, Amsterdam en Den Haag niet hoog op het aantal aangevraagde duurzame subsidies.

Meer uit Binnenland

Twee minderjarigen opgepakt voor mishandeling vlogger Bender

DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.

1 uur geleden
Ellen de Visser van de Volkskrant is Journalist van het Jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.

1 uur geleden
Koningin Máxima nog ziek, stelt bezoek aan Purmerend uit

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.

2 uur geleden
Four Freedoms Awards onder meer naar Gisèle Pelicot

MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.

4 uur geleden
Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

5 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

11 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

14 uur geleden