Drents Tynaarlo uitgeroepen tot duurzaamste gemeente
AMSTERDAM (ANP) - Het Drentse Tynaarlo is door energiebedrijf Vattenfall uitgeroepen tot duurzaamste gemeente van Nederland. Op bijna de helft van alle daken in die gemeente liggen zonnepalen, de tuinen zijn er vaak groen in plaats van betegeld en veel inwoners hebben een subsidie aangevraagd voor de aanschaf van bijvoorbeeld een warmtepomp of zonneboiler.
In de top 5 van duurzaamste gemeenten staan verder Borsele (Zeeland), Mook en Middelaar (Limburg), Aa en Hunze (Drenthe) en Weststellingwerf (Friesland). De minst duurzame gemeenten liggen allemaal in Zuid-Holland. Schiedam, Den Haag, Maassluis, Capelle aan den IJssel en Leiden scoren het slechtst op de duurzaamheidsindex van Vattenfall.
Het energiebedrijf onderzocht van alle Nederlandse gemeenten hoe duurzaam ze zijn en keek daarbij naar de verstening van tuinen, het aandeel woningen met zonnepanelen en het aantal particuliere aanvragen voor een investeringssubsidie in duurzame energie en energiebesparing (ISDE). Dat gebeurde op basis van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), Cobra Groeninzicht en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Volgens het energiebedrijf is 40 procent van de tuinen in Nederland betegeld en heeft geen gras, struiken of bomen. Vooral in grote steden ligt het percentage zonnepanelen laag, mede door de vele hoogbouw. Ook scoren Rotterdam, Amsterdam en Den Haag niet hoog op het aantal aangevraagde duurzame subsidies.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
4 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
8 uur geleden