Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drents Tynaarlo uitgeroepen tot duurzaamste gemeente

Drents Tynaarlo uitgeroepen tot duurzaamste gemeente

AMSTERDAM (ANP) - Het Drentse Tynaarlo is door energiebedrijf Vattenfall uitgeroepen tot duurzaamste gemeente van Nederland. Op bijna de helft van alle daken in die gemeente liggen zonnepalen, de tuinen zijn er vaak groen in plaats van betegeld en veel inwoners hebben een subsidie aangevraagd voor de aanschaf van bijvoorbeeld een warmtepomp of zonneboiler.

In de top 5 van duurzaamste gemeenten staan verder Borsele (Zeeland), Mook en Middelaar (Limburg), Aa en Hunze (Drenthe) en Weststellingwerf (Friesland). De minst duurzame gemeenten liggen allemaal in Zuid-Holland. Schiedam, Den Haag, Maassluis, Capelle aan den IJssel en Leiden scoren het slechtst op de duurzaamheidsindex van Vattenfall.

Het energiebedrijf onderzocht van alle Nederlandse gemeenten hoe duurzaam ze zijn en keek daarbij naar de verstening van tuinen, het aandeel woningen met zonnepanelen en het aantal particuliere aanvragen voor een investeringssubsidie in duurzame energie en energiebesparing (ISDE). Dat gebeurde op basis van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), Cobra Groeninzicht en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Volgens het energiebedrijf is 40 procent van de tuinen in Nederland betegeld en heeft geen gras, struiken of bomen. Vooral in grote steden ligt het percentage zonnepanelen laag, mede door de vele hoogbouw. Ook scoren Rotterdam, Amsterdam en Den Haag niet hoog op het aantal aangevraagde duurzame subsidies.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

3 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

13 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

19 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

21 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden