Drents Museum 'tot nader order' gesloten, meldt directie
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum blijft "tot nader order" gesloten. Dat heeft de directie van het museum bekendgemaakt. Hoelang het museum dichtblijft is nog onduidelijk. Afgelopen weekend zijn uit het museum enkele kostbare archeologische topstukken gestolen.
De dieven drongen het museum binnen door een explosief te laten afgaan, waarbij verschillende ruiten zijn gesneuveld. De daders, die werden gefilmd tijdens het binnendringen van het museum, zijn nog niet aangehouden. Mogelijk zijn nog meer mensen betrokken bij de roof van vier kostbare gouden voorwerpen, vermoedt de politie.
Burgemeester Marco Out van Assen heeft na de gebeurtenissen contact gehad met verschillende bestuurders. "De commissaris van de Koning en gedeputeerde zijn ter plaatse gekomen. Er zijn verschillende ministeries betrokken, waaronder van Buitenlandse Zaken."
"Net als anderen ben ik geschokt", stelt Out. "Ik leef natuurlijk mee met de eigenaar van deze stukken, het museum in Roemenië. Assen en het Drents Museum zijn nauw verbonden, daarom leef ik mee met de medewerkers en directie van het museum. Dit is iets wat je als museum, maar ook als stad en provincie niet wilt", aldus een verklaring van Out op de website van het museum.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
11 uur geleden