Drents Museum 'tot nader order' gesloten, meldt directie
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum blijft "tot nader order" gesloten. Dat heeft de directie van het museum bekendgemaakt. Hoelang het museum dichtblijft is nog onduidelijk. Afgelopen weekend zijn uit het museum enkele kostbare archeologische topstukken gestolen.
De dieven drongen het museum binnen door een explosief te laten afgaan, waarbij verschillende ruiten zijn gesneuveld. De daders, die werden gefilmd tijdens het binnendringen van het museum, zijn nog niet aangehouden. Mogelijk zijn nog meer mensen betrokken bij de roof van vier kostbare gouden voorwerpen, vermoedt de politie.
Burgemeester Marco Out van Assen heeft na de gebeurtenissen contact gehad met verschillende bestuurders. "De commissaris van de Koning en gedeputeerde zijn ter plaatse gekomen. Er zijn verschillende ministeries betrokken, waaronder van Buitenlandse Zaken."
"Net als anderen ben ik geschokt", stelt Out. "Ik leef natuurlijk mee met de eigenaar van deze stukken, het museum in Roemenië. Assen en het Drents Museum zijn nauw verbonden, daarom leef ik mee met de medewerkers en directie van het museum. Dit is iets wat je als museum, maar ook als stad en provincie niet wilt", aldus een verklaring van Out op de website van het museum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
6 uur geleden