Drents Museum 'tot nader order' gesloten, meldt directie
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum blijft "tot nader order" gesloten. Dat heeft de directie van het museum bekendgemaakt. Hoelang het museum dichtblijft is nog onduidelijk. Afgelopen weekend zijn uit het museum enkele kostbare archeologische topstukken gestolen.
De dieven drongen het museum binnen door een explosief te laten afgaan, waarbij verschillende ruiten zijn gesneuveld. De daders, die werden gefilmd tijdens het binnendringen van het museum, zijn nog niet aangehouden. Mogelijk zijn nog meer mensen betrokken bij de roof van vier kostbare gouden voorwerpen, vermoedt de politie.
Burgemeester Marco Out van Assen heeft na de gebeurtenissen contact gehad met verschillende bestuurders. "De commissaris van de Koning en gedeputeerde zijn ter plaatse gekomen. Er zijn verschillende ministeries betrokken, waaronder van Buitenlandse Zaken."
"Net als anderen ben ik geschokt", stelt Out. "Ik leef natuurlijk mee met de eigenaar van deze stukken, het museum in Roemenië. Assen en het Drents Museum zijn nauw verbonden, daarom leef ik mee met de medewerkers en directie van het museum. Dit is iets wat je als museum, maar ook als stad en provincie niet wilt", aldus een verklaring van Out op de website van het museum.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
25 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
52 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
1 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.
8 uur geleden